The best web hosting reviews updated with new hosting providers. HostGator Reviews ratings and coupon codes.

OGŁOSZENIA

 
          34 niedzielę zwykłą – 26. XI. 2017 roku - Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata  
  
   Do kalendarza liturgicznego dzisiejsze święto zostało wprowadzone przez papieża Piusa XI w 1925 roku, na zakończenie przypadającego wówczas Roku Jubileuszowego. W ubiegłym roku w uroczystość Chrystusa Króla, kończył się Rok Miłosierdzia i obchodów 1050-lecia Chrztu Polski, składaliśmy po każdej Mszy św. Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Pomyślmy jak wywiązujemy się z tego zobowiązania i ponówmy dziś ten wybór.
Uczestnicząc w tym nabożeństwie możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 
Czwartek święto św. Andrzeja Apostoła.
 
Piątek – I piątek grudnia.
   o godz. 7.oo Msza św., wcześniej okazja do spowiedzi św.
   od godz. 9.oo – Komunia św. u chorych
   od godz. 16.oo Wystawienie P. Jezusa w Najświętszym Sakramencie do
                       publicznej adoracji i okazja do skorzystania z sakramentu pokuty.
   od godz. 17.oo będzie Adoracja P. Jezusa przez Straż Honorową NSP Jezusa.
   o godz. 18.oo Litania do NSPJ i Msza św. z Komunią św. wynagradzającą.
 
Sobota – bł. Rafała Chylińskiego, prezbitera.
Pierwsza sobota miesiąca, czcimy Niepokalane Serce NMP.
Przed Mszą św. Modlimy się na różańcu. o poprowadzenie modlitwy proszona jest róża p. Władysławy Bartosik.
W kościele katechezy dla przygotowujących się do bierzmowania: o godz. 9.oo kl. – VII podstawowa, o 10.oo – kl. II i o 11.oo – III klasa gimnazjalna.
 
Niedziela – pierwsza niedziela Adwentu
W kalendarzu liturgicznym rozpoczyna się nowy rok kościelny. Po rannej Mszy św. będą poświęcone opłatki wigilijne, będzie również można nabywać świecę wigilijną Caritasu. Wejdźmy w nowy rok kościelny duchowo wyciszeni,
z intencją dalszego rozwoju swojej wiary.
 
       Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiary zamiast kwiatów. W tym tygodniu sprzątanie wypada na grupę z ul. Przy Torze i ul. Szembeka – od p. Stawarz pod las (do p. Kurdziel). W okresie Adwentu nie przystrajamy ołtarza kwiatami, (będzie dekoracja adwentowa). Ofiary można składać na dekorację bożonarodzeniową.
 
 
 
 
                    33 niedziela zwykła 19.XI.2017 r.
 
                 W tym tygodniu:
Poniedziałek – św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera.
 
Wtorek – Ofiarowania NM Panny.
 
Środa – św. Cecylii, dziewicy i męczennicy.
 
Czwartek – św. Klemensa I Papieża, męczennika.
 
Piątek – świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy.
 
Sobota – św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy, męczennicy
             i bł. Marii od Dobrego Pasterza (Franciszki Siedliskiej).    
 
W przyszłą niedzielę – Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata.
Po Sumie wystawienie P. Jezusa w Najświętszym sakramencie, Litania do Najświętszego Serca P. Jezusa i Akt Poświęcenia Chrystusowi Królowi.
  W Parafii Lgota będzie odpust ku czci Chrystusa Króla.
 
Koniec roku kościelnego przypomina nam, że żyjemy w czasach ostatecznych, które powinny w nas wzbudzać coraz większą odpowiedzialność za życie. Na pytanie kto osiągnie zbawienie, Chrystus dziś odpowiada w Ewangelii: ten, kto wykorzystał i pomnożył talenty otrzymane od Boga. Czy więc wykorzystałem po Bożemu to co otrzymałem od Niego w prezencie?
 
   Bóg zapłać za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary dla chrześcijan prześladowanych na Bliskim Wschodzie i na Dzień ubogiego urządzany w Krakowie. Złożono 1130 zł. Bóg zapłać także za dzisiejsze ofiary w trzecią niedzielę miesiąca na cele inwestycyjne
w parafii.
       Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiary zamiast kwiatów. W tym tygodniu sprzątanie wypada na grupę z ul. Przy Torze i ul. Szembeka – do p. Przygodzki Dariusz.  
 
 
 
 
                           32 niedziela zwykła –12.XI.2017 r.  
 
     Kalendarz liturgiczny na bieżący tydzień:  
 
Dzisiejszą niedzielę Kościół w Polsce przeżywa w duchu solidarności z chrześcijanami prześladowanymi za wiarę w różnych częściach świata. Co 5 minut ginie za wiarę jeden chrześcijanin. W ubiegłym roku życie straciło 105 tyś. chrześcijan, a tysiące stało się uchodźcami. Modlimy się dziś i składamy ofiary aby „ocalić chrześcijan w krajach muzułmańskich”. Długoletnia wojna pochłonęła wiele tysięcy istnień ludzkich. Powstanie tak zwanego państwa islamskiego jeszcze bardziej pogorszyło sytuację chrześcijan. Wypędzani, torturowani i mordowani odmawiają wyrzeczenia się wiary w Chrystusa, są męczennikami XXI wieku. Tą dzisiejszą akcję przeżywamy pod hasłem: „Ocalmy chrześcijan na Bliskim Wschodzie” Paniom z Zespołu Charytatywnego dziękujemy za zorganizowanie dzisiejszej zbiórki przykościelnej. Część z tych ofiar przekażemy na „dni ubogich w Krakowie” o co prosił biskup Marek Jędraszewski w liście z ubiegłej niedzieli.
 
Poniedziałek – Świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski.  
 
Środa – św. Alberta Wielkiego, biskupa i doktora Kościoła.
 
Czwartek – Matki Bożej Miłosierdzia (Ostrobramskiej)
            oraz św. Małgorzaty Szkockiej
                  i św. Gertrudy, dziewicy.
 
Piątek – św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy.
III – piątek miesiąca, po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego i uczczenie relikwii św. Faustyny.
 
Sobota – bł. Karoliny Kózkówny dziewicy, męczennicy.
 
Niedziela – wspomnienie bł. Salomei zakonnicy.
 
    Po każdej Mszy św. modlimy się za zmarłych wypominanych, zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 
   Serdecznie dziękujemy Paniom za przygotowanie świątyni na niedzielną Eucharystię, również Bóg zapłać, ofiary zamiast kwiatów.
O sprzątanie kościoła przed następną niedzielą prosimy Panie i Panny z ul. Szembeka – za torami, numery nieparzyste, ofiary na tacę
w przyszłą niedzielę - trzecią niedzielę miesiąca – przeznaczamy na cele inwestycyjne w parafii.
     Księża Salwatorianie organizują w lutym z biurem turystycznym pielgrzymkę do Ziemi Świętej i Jordanii. Koszt 1500$ i 800 zł. Informacje na stronie internetowe Salwatorian.
           
 
                   31 niedziela zwykła – 05.XI.2017 r.
                
Dzisiaj – po Mszy św. rannej zmianka tajemniczek różańcowych.
W Oświęcimiu-Brzezince będzie Droga krzyżowa w intencji ofiar obozów koncentracyjnych i gułagów. Rozpoczęcie o godz. 14.oo przy Bramie Śmierci.

Czwartek – Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, pierwszej katedry papieża.
 
Piątek – św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.
 
Sobota – św. Marcina z Tours biskupa.
     W Polsce - Święto Niepodległości – okazja do modlitwy za Ojczyznę.
W naszej parafii zamówiona jest Msza św. w int. Ojczyzny o godz. 16.oo. Zapraszamy parafian na tę Mszę św.
 
Niedziela – wspomnienie św. Jozafata biskupa i męczennika.
   Ta niedziela jest dniem solidarności z Kościołem Prześladowanym szczególnie w krajach muzułmańskich. Wyrazem naszej solidarności z tymi braćmi prześladowanymi będzie oprócz modlitwy także wsparcie finansowe. Po Mszach św. w przyszłą niedzielę będzie zbiórka na ten cel a także dla ubogich do czego wezwał nas Abp Marek w odczytanym dziś Liście Pasterskim. Panie z Zespołu Charytatywnego prosimy o zorganizowanie zbiórki.
   Po Mszy św. o godz. 9.oo – w przyszłą niedzielę – będzie spotkanie formacyjno-modlitewne dla Straży Honorowej NSP Jezusa.
 
   Przez listopad po każdej Mszy św. modlimy się za zmarłych. Gdy wyczytujemy imiona zmarłych uświadamiamy sobie tajemnicę Kościoła, do którego należą wierni na ziemi, święci w niebie i dusze w czyśćcu. Kościół pamięta o wszystkich swoich dzieciach i modli się w ich intencji. Starajmy się częściej uczestniczyć we Mszach św. w tygodniu, aby również za zmarłych ofiarować swój udział
w Eucharystii. Wiemy, że najdoskonalszą formą modlitwy jest zawsze Msza św.
 
Dziękujemy Paniom i Pannom za przygotowanie świątyni na dzisiejsze zgromadzenie niedzielne. Bóg zapłać również za ofiary zamiast kwiatów.  O sprzątanie kościoła przed następną niedzielą prosimy Panie i Panny z ul. Szembeka – z numerów parzystych od p. Baran do torów.
         
 
 
                 30 niedziela zwykła - 29.X.2017 r. - Rocznica Poświęcenia Kościoła Własnego
    Każda parafia ma uświadomić sobie jak zasadnicze znaczenie dla tworzenia wspólnoty ma świątynia . „Miejsce to wybrał Pan, aby wysłuchać nas, śpiewajmy wszyscy słudzy Jego domu, Bogu oddajmy cześć.” Świątynia jest wizytówką życia religijnego parafii: świadczy o ilości i pobożności wiernych w czasie liturgii, a wystrój o ich zaangażowaniu i trosce o świątynię. Świątynia nasza jest dziełem aktualnie żyjącego pokolenia, jednak zróbmy wszystko, żeby następne pokolenie podjęło te same obowiązki dbania o kościół parafialny; żeby tu nadal rozbrzmiewała chwała Boża i aby również jej wygląd świadczył o prężności religijnej parafialnej wspólnoty.
Po Sumie jako wyraz wdzięczności zaśpiewamy hymn „Ciebie Boga wysławiamy” wobec Pana Jezusa wystawionego w Najświętszym Sakramencie.
 
Środa – Uroczystość Wszystkich Świętych.
Msze św. w naszej świątyni: o godz. 7.30, 9.oo i 11.oo. O godz. 14.30 rozpoczyna się procesja na cmentarzu z modlitwą za zmarłych przy pięciu stacjach. Prosimy o włączenie się do procesji. O godz. 15.oo będzie na cmentarzu odprawiona Msza św. Można
w niej uczestniczyć po raz drugi w tym dniu i przystąpić do Komunii św.
 
Czwartek – 2 listopada – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny). Kościół modli się zawszystkich wiernych zmarłych. Modlitwa taka jest wyrazem wiary w życie wieczne człowieka. Życie wieczne jest przede wszystkim darem Bożego miłosierdzia. Natomiast człowiek okazuje się godnym tego daru, gdy za cel życiowy stawia sobie niebo i współpracuje z Chrystusem dla osiągnięcia tego celu.
Msze św. będą o 7.oo, 16.oo i w intencji zbiorowej za zmarłych o godz. 18.oo. Można składać na tę Mszę św. intencje na kartkach wypominkowych.    
 
   W dniach 1 i 2 listopada wierni mogą uzyskać jednorazowo odpust zupełny, który może być w każdym dniu  ofiarowany za jednego zmarłego. Warunkami uzyskania odpustu są: nawiedzenie kościół, przystąpienie do Komunii św., odmówienie Wierzę w Boga, Ojcze nasz... i innej modlitwy w intencji Ojca św., oraz szczera wola niegrzeszenia. W dniach od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust za dusze w czyśćcu cierpiące przez modlitwę za te dusze na cmentarzu.
 
   Od początku listopada przyjmujemy intencje mszalne na nowy rok kalendarzowy.
 
Piątek – św. Marcina de Porres.
pierwszy piątek listopada:
   o godz. 7.oo Msza św., wcześniej okazja do spowiedzi św.
   od godz. 9.oo – Komunia św. u chorych
   od godz. 16.oo Wystawienie P. Jezusa w Najświętszym Sakramencie do publicznej adoracji i okazja do skorzystania z sakramentu pokuty.
   od godz. 17.oo będzie Adoracja P. Jezusa przez Straż Honorową NSP Jezusa.
   o godz. 18.oo Litania do NSPJ i Msza św. z Komunią św. wynagradzającą.
 
Sobota – św. Karola Boromeusza, biskupa.  
Również pierwsza sobota miesiąca, czcimy Niepokalane Serce NMP.
Pół godziny przed Mszą św. zapraszamy na modlitwę różańcową . O jej poprowadzenie proszona jest róża Pani Alicji Pawlik.
Przed południem katechezy dla przygotowujących się do sakramentu Bierzmowania: o 9.oo – kl. VII, o 10.oo – kl. II gimnazjalna
i o 11.oo kl. III.
Niedziela – po Mszy św. rannej zmianka tajemniczek różańcowych.
Na Sumę ks. Dariusz zaprasza wszystkie dzieci, będzie dla nich kazanie.
 
   Nadal są wolne miejsca na wyjazd turystyczno religijny do Sandomierza i Kazimierza Wielkiego w dniach 11 i 12 listopada. Szczegółowe informacje na tablicy ogłoszeń i u ks. Dariusza.
 
Prosimy o zainteresowanie prasą katolicką, którą można nabyć przy wyjściu głównym.
 
    Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiary zamiast kwiatów. Prosimy o sprzątanie w tym tygodniu Panie i Panny z ul. Szembeka – numery nieparzyste od p. Gaudyn do torów.
Dzisiejsze ofiary na tacę przeznaczone są dla parafii które budują świątynie.
 
 
 
 
 
                   29 niedziela zwykła – 22.X.2017 r.
               
Dzisiaj – wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża,
              Odpust w Sanktuarium w Łagiewnikach.
W Kościele Powszechnym rozpoczyna się Tydzień Misyjny. W orędziu Papieża na Światowy Dzień Misyjny czytamy: „Świat potrzebuje Ewangelii, a jest nią wciąż żywy Chrystus, który poprzez Kościół opatruje krwawiące rany ludzkości, oraz nieustannie poszukuje tych którzy się zagubili na drogach prowadzących donikąd. Misja przypomina Kościołowi, że jest on narzędziem i pośrednikiem Królestwa Bożego na ziemi… Misja obok własnego zbawienia jest więc podstawowym celem całego Ludu Bożego.”
Poniedziałekśw. Józefa Bilczewskiego, biskupa.
                       i św. Jana Kapistrana, prezbitera.
 
Wtorek – św. Antoniego Marii Claret, biskupa
             i bł. Jana Balickiego, prezbitera.
 
Czwartek – bł. Celiny Borzęckiej, zakonnicy.
 
Sobota – Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
 
Niedziela –Kościoły konsekrowane obchodzą Rocznicę konsekracji swojej świątyni. Po Mszy św. głównej o godz. 11.oo będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i hymn Ciebie Boga wysławiamy.
 
        Porządkowanie grobów naszych zmarłych jest wyrazem pamięci o tych którzy odeszli, a którym jesteśmy winni wdzięczność. Pamięć religijna każe nam także naznaczyć ich grób znakiem religijnym, najczęściej krzyżem, ale również ofiarujemy w ich intencji Msze św. zwłaszcza rocznicowe, a z okazji Wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych włączamy naszych zmarłych
w powszechną modlitwę Kościoła zwaną wypominkami. Kartki wypominkowe znajdują się na parapetach okien w wyjściu bocznym i na schodach na chór przy wyjściu głównym.
 
   Ks. Dariusz organizuje 11 i 12 listopada wyjazd religijno - turystyczny do Sandomierza i Kazimierza Wielkiego w cenie zależnie od ilości uczestników: do 45 osób – 280 zł. gdy będzie uczestników 30 to cena wyniesie 300 zł. Program szczegółowy znajduje się na tablicy ogłoszeń. Osoby zainteresowane proszone są o kontakt z Ks. Dariuszem.
 
   Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiary zamiast kwiatów. W tym tygodniu sprzątanie wypada na grupę Pań i Panien z ul. Sosnowa i Wrzosowa.
 
             28 niedziela zwykła – 15.X. 2017 r.
 
 Dzisiaj – św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła.
 
 Poniedziałek – św. Jadwigi Śląskiej.
 
 Wtorek – św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.
 
 Środa – św. Łukasza Ewangelisty – patrona służby zdrowia.
 
 Czwartek – św. Pawła od Krzyża, prezbitera
                   i bł. ks. Jerzego Popiełuszki, prezbitera i męczennika.
 
 Piątek – Uroczystość św. Jana Kantego, kapłana, głównego patrona Archidiecezji Krakowskiej i miasta Krakowa.
     Trzeci piątek miesiąca – po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego i uczczenie relikwii św. Faustyny.
 
 Sobota– bł. Jakuba Strzemię, biskupa.
 W sobotę będą katechezy przygotowujące do bierzmowania: o godz. 9.oo – kl. VII, o 10.oo – kl. II gimnazjalna, o 11.oo – kl. III gimnazjum.
 
 Niedziela – św. Jana Pawła II, papieża, Odpust w Sanktuarium w Łagiewnikach.
        W Kościele Powszechnym rozpocznie się Tydzień Misyjny.
 
    Zbliżają się dni w których wspominać będziemy wszystkich zmarłych: szczególnie bliskich członków rodziny i znajomych. Kościół wypracował przez wieki modlitwę wypominkową za zmarłych. Ta wspólna modlitwa wstawiennicza wiernych przypomina o naszym współudziale w zbawieniu drugiego człowieka, teraz i po śmierci. W naszym kościele modlimy się za zmarłych jednorazowo, miesięcznie, kwartalnie, półrocznie i rocznie – w zależności od woli zamawiającego. Dlatego prosimy zaznaczyć na kartkach wypominkowych o jaki okres chodzi. 2 listopada będzie odprawiona Msza św. wspólna za zmarłych o godz. 18.oo ; można także składać intencje na tę Mszę świętą. Kartki wypominkowe są wyłożone ma schodach na chór i na parapecie okiennym w wyjściu bocznym.
 
    Serdecznie zachęcamy do uczestniczenia w nabożeństwach różańcowych. Człowiek powinien swoje życie opierać nie tylko na własnych siłach, rodzinie, czy przyjaciołach, lecz przede wszystkim na Bogu. Praktykowanie modlitwy potwierdza takie ustawienie swojego życia.  
 
     W czwartek będzie kolejna akcja zbierania sprzęty elektrycznego i elektronicznego dla Firmy Green Office sponsorującej działania misyjne w Afryce. W tym roku będzie to zakup inkubatorów dla szpitala w Wybrzeżu Kości Słoniowej.Zużyty sprzęt należałoby zgromadzić w czwartek na podwórku przy plebanii do godz. 16.oo.
 
 Bóg zapłać za ofiary do puszek z Dnia Papieskiego na Dzieło Nowego Tysiąclecia.
Bóg zapłać również za posprzątanie świątyni, oraz kwiaty i ofiary z dzisiejszej niedzieli i całego miesiąca na prace inwestycyjne w parafii. Aktualnie prowadzone są prace adaptacyjne na plebanii i została uzupełniona konserwacja ogrodzenia. W tym tygodniu o sprzątanie prosimy Panie i Panny z ul. Trzecia – za torami.
 
 
 
            27 niedziela zwykła – 08.X.2017 r.
                                                                                             
Dzisiaj w Polsce Dzień Papieski. Okazja do zwrócenia uwagi na Wielki Pontyfikat Jana Pawła II, przy czym nie chodzi tylko o wyliczanie Jego zasług, lecz także, a może przede wszystkim o owocowanie Jego przesłania w naszym życiu. W roku dwutysięcznym biskupi polscy powołali Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, której celem jest fundowanie stypendiów dla zdolnej lecz ubogiej młodzieży polskiej. Po Mszach św. jest okazja złożenia ofiary do puszki na ten cel.
    Po Mszy św. o godz. 9.oo spotkanie miesięczne z Honorową Strażą NSPJ.
   W Krakowie odbędzie się Marsz dla Życia pod hasłem „Rodzinie i Życiu - Tak!” Rozpoczęcie Mszą św. na Wawelu o godzinie 10.oo, której przewodniczyć będzie ks. abp Marek Jędraszewski, następnie uczestnicy przejdą na Rynku Główny do kościoła św. Wojciecha. Do wzięcia udziału w marszu proszeni są wszyscy którym leży na sercu ochrona życia od poczęcia do naturalnej śmierci. /ogłoszenie o akcji „Zatrzymaj aborcję”/
 
Poniedziałek – wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka, biskupa.
 
Wtorek – bł. Marii Angeli Truszkowskiej, dziewicy.
 
Środa – św. Jana XXIII, papieża.
 
 Czwartek – bł. Jana Beyzyma, prezbitera.
 
Piątek – bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera.
 
Sobota – św. Kaliksta I, papieża i męczennika.
              i św. Marii Małgorzaty Alacoque, dziewicy.
 
Niedziela – św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła.
 
     Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy na różańcu, nich ona jednoczy naszą parafię, wyprasza łaskę wiary dla wątpiących, pomnożenie wiary dla słabych i uświęcenie dla gorliwych. Modlitwa, wyciszenie wewnętrzne i refleksja nad sensem życia są podstawowymi objawami życia religijnego i przynoszą błogosławione i trwałe owoce. Modlimy się o pokój na świecie, w intencji rodzin i wszystkich potrzebujących Bożej łaski.
 
Bóg zapłać za dar ołtarza od róż różańcowych z ubiegłej niedzieli.
Bóg zapłać również za umycie kościoła i ofiary zamiast kwiatów . O sprzątanie w tym tygodniu proszę Panie i Panny z ul. Trzecia – do torów i ul. Zacisze.
W przyszłą niedzielę ofiary na tacę składamy na potrzeby inwestycyjne w parafii.
  W następnym tygodniu – 19-go w czwartek będzie kolejna akcja zbierania sprzęty elektrycznego i elektronicznego dla firmy sponsorującej działania misyjne w Afryce. W tym roku będzie to zakup inkubatorów dla szpitala w Wybrzeżu Kości Słoniowej.

 

 
 
 
                     26 niedziela zwykła – 01.X.2017 r.
 
 Dzisiaj wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła.
 Po Mszy św. popołudniowej odbędzie się procesja różańcowa do pięciu ołtarzy wokół kościoła. Zapraszamy parafian na to święto Różańca
i Róż Różańcowych.
 
Poniedziałek – świętych Aniołów Stróżów.
 
Środa – św. Franciszka z Asyżu.
 
Czwartek - św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy.
 
Piątekśw. Brunona, prezbitera.  
          Również I-piątek miesiąca:
   o godz. 7.oo Msza św., wcześniej okazja do spowiedzi św.
   od godz. 9.oo – Komunia św. u chorych
   od godz. 16.oo Wystawienie P. Jezusa w Najświętszym Sakramencie do
                       publicznej adoracji i okazja do skorzystania z sakramentu pokuty.
   od godz. 17.oo będzie Adoracja P. Jezusa przez Straż Honorową NSP Jezusa.
   o godz. 18.oo Litania do NSPJ i Nabożeństwo różańcowe a potem Msza św. recytowana z Komunią św. wynagradzającą.
 
SobotaŚwięto Matki Bożej Różańcowej.
Pierwsza sobota miesiąca, czcimy Niepokalane Serca NMP. (Komunikat o inicjatywie "Różaniec do granic".)
 
Niedziela – po Mszy św. o godz. 9.oo spotkanie miesięczne Straży Honorowej NSPJ.
W Krakowie będzie marsz dla życie: „Rodzinie i Życiu – TAK!”W programie: o godz. 10.oo Msza św. na Wawelu i przejście na Rynek Krakowski.
   W Polsce będzie to XVII Dzień Papieski. Trwałym zewnętrznym wymiarem Wielkiego Pontyfikatu św. Jana Pawła II w naszej Ojczyźnie pozostanie pewna grupa młodych ludzi z rodzin niezamożnych, którzy zdobędą wykształcenie dzięki stypendiom Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Po Mszach św. w przyszłą niedzielę będzie zbiórka do puszek na ten cel.
 
   W sobotę o godz. 8.oo wyjeżdżamy z parkingu przy kościele na pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej. Są wolne miejsca, można się jeszcze zapisać. Przy pełnej liczbie miejsc w autobusie koszt przejazdu na pasażera będzie mniejszy.
 
     Od dzisiaj rozpoczynają się Nabożeństwa Różańcowe. Gorąco zapraszamy do wspólnej modlitwy. Dzieci ze szkoły podstawowej będą otrzymywały odpowiednie obrazki, które będą sprawdzianem uczestniczenia w nabożeństwie.
Od poniedziałku do piątku nabożeństwo jest odprawiane o godz. 18.oo połączone z udzieleniem Komunii św. a w soboty i niedziele różaniec odmawiamy po Mszy św. Dołóżmy starań, aby w tej pięknej modlitwie uczestniczyły dzieci i młodzież.
 
   Zachęcamy też do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 
Bóg zapłać za umycie posadzki kościoła i świeże kwiaty. O sprzątanie w tym tygodniu prosimy Panie i Panny z ul. Krakowska – do granicy z Dulową i ul. Na Stawkach.
 
 
 
                           25 niedziela zwykła – 24.IX.2017 r.
 
Dzisiaj – po Mszy św. o godz. 9.oo katecheza dla rodziców dzieci z kl. III szkoły podstawowej.
 
Poniedziałekbł. Władysława z Gielniowa, prezbitera.
 
Wtorekświętych męczenników Kosmy i Damiana.
 
Środa – św. Wincentego a Paulo, prezbitera.
 
Czwartek – św. Wacława, męczennika, patrona katedry na Wawelu,
           również rocznica święceń biskupich: ks. Grzegorza Rysia i O. Damiana Muskusa. Wspomnijmy ich w modlitwie.
 
PiątekŚwiętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała.
 
Sobotaśw. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła.
       Przed południem będą katechezy przygotowujące do bierzmowania: o godz. 9.oo – kl. VII, o 10.oo – kl. II gimnazjalna, o 11.oo – kl. III gimnazjum.
       Na Mszę św. wieczorną w sobotę proszone są dzieci z kl. III wraz rodzicami, będzie poświęcenie i wręczenie dzieciom różańców i pierwsza wspólna modlitwa na różańcu.   
 
Niedzielaśw. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła.
Po Mszach św. Adoracja P. Jezusa w Najświętszym Sakramencie.
     Na Mszę św. o godz. 11.oo ks. Dariusz zaprasza wszystkie dzieci ze szkoły podstawowej, będzie dla nich kazanie, a pierwszoklasistom pobłogosławi książki i przybory szkolne.
   Po Mszy św. o godz. 16.oo odprawimy nabożeństwo różańcowe wokół kościoła przy pięciu stacjach – tajemnicach różańcowych. Proszę Róże różańcowe o przygotowanie stacji. Jest to święto grup różańcowych w parafii. Róże wnoszą w życie parafialne wieloraki wkład: najpierw przez modlitwę przyczyniają się do uświęcenia naszej wspólnoty parafialnej, swoją postawą oddziałują apostolsko na wspólnotę, a również przez swą ofiarność mają swój wkład w budowanie i upiększanie naszej świątyni. Bóg zapłać im za wszystko.
Po procesji będzie zmianka tajemniczek różańcowych.
 
   Informujemy z pewnym wyprzedzeniem, że parafialna pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej odbędzie się w sobotę 7 października.
W programie jest: Droga krzyżowa i Msza święta. Wyjazd z parkingu przy kościele o godz. 8.oo, w zakrystii można się już zapisywać
a opłata za przejazd będzie w autobusie.
 
     Serdecznie dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary zamiast kwiatów.
O sprzątanie świątyni w najbliższą sobotę prosimy Panie i Panny z ul. Krakowska – do p. Najman, Nykiel-Siemek.
 
     Najbliższa rodzina Renaty Grela, dla której podczas ostatniego pikniku rodzinnego była organizowana kwesta na rehabilitację, składa serdeczne podziękowanie Organizatorom, fundatorom i wszystkim ofiarodawcom za moralne i finansowe wsparcie. Bóg zapłać.
 
 
                  24 niedziela zwykła – 17.IX.2017 r.
                                                                                          
 Dzisiaj –św. Robert Ballarmin, biskup i doktor Kościoła,
                również św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, biskupa.
 W Ojczyźnie naszej jest to niedziela Środków Społecznego Przekazu. Uświadamiamy sobie jak istotną rolę w formowaniu naszych poglądów i postaw życiowych spełniają media. Rząd nasz chce odzyskać media, które w 90% są w rękach obcego kapitału, głównie niemieckiego. Codziennie płynie nimi do naszych głów rzeka spreparowanych informacji. Chrześcijanin powinien szczególnie zwrócić uwagę na media katolickie, które uczą spojrzenia ewangelicznego na naszą codzienność. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, którą rozprowadzamy w parafii.
   W parafii Psary dziś odpust ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego.
 
Poniedziałek święto św. Stanisław Kostka, zakonnik, Patron Polskiej Młodzieży. Na Mszę św. jutrzejszą zapraszamy szczególnie młodzież i uczniowie z gimnazjum.
 
Wtorek św. Januarego, biskupa i męczennika.
 
ŚrodaŚwiętych męczenników Andrzeja Kim Taegona kapłana, Pawła Chong Hasanga i Towarzyszy, męczenników Koreańskich.
 
Czwartekśw. Mateusza Apostoła i Ewangelisty.
 
Piątek – bł. Bernardyny Marii Jabłońskiej, dziewicy.  
  
Sobota – św. Ojca Pio z Petrelciny zakonnika.
   W sobotę będą katechezy przygotowujące do sakramentu bierzmowania: o godz. 9.oo kl. VII, o 10.oo kl. II gimnazjalna i o 11.oo kl. III gimnazjalna. Gimnazjalistom przygotowującym się do bierzmowania przypominamy aby przynieśli uzupełniony indeks z ubiegłego roku szkolnego.
 
Niedziela – po Mszy św. o 9.oo będzie katecheza dla rodziców dzieci z kl. III. Jak zawsze prosimy są na katechezę oboje rodziców.
 
   Składamy podziękowanie za umycie kościoła i ofiary zamiast kwiatów. Przed następną niedzielą o sprzątanie świątyni prosimy Panie i Panny z ul. Krakowska – między szkołą a sklepem i ul. Przy Grobli i św. Józefa Robotnika.
 
   Bóg zapłać za złożone ofiary w ubiegłą niedzielne na budowę kościoła w Kongo.
 
Również Bóg zapłać za ofiary złożone dziś – w trzecią niedzielę miesiąca - na tacę i na konto parafialne. Dzięki nim możliwa jest realizacja inwestycji przy kościele a także prowadzenie prac adaptacyjnych na plebanii.
  
Dzieciom ze szkoły podstawowej przypominamy niech zaczekają przed ołtarzem na odbiór ulotki „Ziarno” a gimnazjaliści otrzymają w dzienniczku podpis księdza.
 
 
 
 
                23 niedziela zwykła – 10. IX. 2017 r.
 
      W naszej Ojczyźnie rozpoczynamy dzisiaj Tydzień Wychowania, chcemy się modlić podczas Mszy św. w intencji chrześcijańskiego wychowania polskiej młodzieży i dzieci. O włączenie się w tą modlitwę proszeni są wszyscy, którym leży na sercu ta ważna sprawa.
  Po Mszy św. o godz. 9.oo będzie spotkanie modlitewno-formacyjne dla Honorowej Straży Najświętszego Serca P. Jezusa a po Mszy św. o 16.oo będzie katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych.
W Płokach uroczystości odpustowe.
W Kalwarii Zebrzydowskiej Diecezjalna Pielgrzymka Rodzin.
 
Wtorek –Najświętszego Imienia Maryi.
 
 
Środa – św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła.
 
Czwartek – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego.
 
 
Piątek – Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.
Trzynasta rocznica święceń biskupich ks. Jana Zająca i ks. Józefa Guzdka.
Polecamy ich modlitwie wiernych. Po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego i uczczenie relikwii św. Faustyny.
 
Sobota – świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa.
 
Niedziela – wspomnienie św. Robert Ballarmin, biskup i doktor Kościoła,
     również św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, biskupa.
W parafii Psary odpust ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego.
   Kościół w Polsce III-cią niedzielę września obchodzi Dzień Środków Społecznego Przekazu.
 
Dzisiaj po Mszach św. ubiegłoroczny Parafialny Komitet Światowych Dni Młodzieży zbiera ofiary do puszek na budowę świątyni w Kongo Brazzaville. Gościliśmy w ubiegłym roku grupę pielgrzymów z tej parafii razem z ks. misjonarzem Maciejem z diecezji tarnowskiej. Mile wspominają pobyt w Młoszowej, chcemy pomóc im teraz w budowie świątyni.
 
   W sobotę organizowany jest przy kościele od godz. 15.oo do 20.oo Piknik Rodzinny, który oprócz celu integrującego parafię będzie połączony z akcją charytatywną na rehabilitację Renaty Grela. Nadal aktualna jest zbiórka drobnych przedmiotów do loterii fantowej. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian do uczestnictwa w tej zabawie całymi rodzinami.
 
          Składamy serdeczne podziękowanie paniom i pannom za sobotnie umycie kościoła i świeże kwiaty. O sprzątanie świątyni w tym tygodniu prosimy Panie i Panny z ul. Krawcówka i Spacery.
Ofiary na tace w przyszłą niedzielę – trzecią miesiąca – przeznaczymy na potrzeby inwestycyjne w parafii.
 
Dzieci z klasy I i III szkoły podstawowej niech zaczekają przed ołtarzem na odbiór ulotki „Ziarno” a gimnazjaliści po wpis w dzienniczku do bierzmowania.
 

 
                                     22 niedziela zwykła –03. IX. 2017 r. 
 
   Dzisiaj –św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.
Po Mszy św. rannej będzie zmianka tajemniczek różańcowych.
 
Poniedziałek – bł. Marii Stelli Mardosewicz i 10 Towarzyszek męczennic.
Dla dzieci i młodzieży jest to dzień rozpoczęcia nauki szkolnej. Rozpocznijmy kolejny rok pracy od Mszy św.
         Dla dzieci szkoły podstawowej Msza św. będzie o godz. 8.oo.
         Dla pozostałych uczniów Msza św. w czwartek o godz. 18.oo.
Do uczestniczenia w Mszach św. zapraszamy również rodziców i nauczycieli. Podziękujemy za bezpieczne i słoneczne wakacje i poprosimy o błogosławieństwo w zdobywaniu wiedzy przez kolejny roku nauki. Wszystkim Uczniom, Rodzicom, Katechetom, Nauczycielom i Pracownikom Szkoły życzymy owocnego nowego roku szkolnego.
 
Wtorek – św. Matki Teresy z Kalkuty.
 
Czwartek – św. Melchiora Grodzieckiego, prezbitera i męczennika.
Na godz. 18.oo w czwartek proszona jest do Płok młodzież z naszego dekanatu. Po Mszy św. będzie teatr show. Tą pielgrzymką rozpoczynamy spotkania przygotowujące do bierzmowania z klasami gimnazjalnymi. Proszę zgłosić u księdza chęć wyjazdu, będzie zamówiony bus na przejazd w obie strony.
 
Piątek – Święto Narodzenia NMP. Uroczystości odpustowe w Płokach.
Cały program odpustu jest na tablicy ogłoszeń i w Internecie.
 
Sobota – bł. Anieli Salawy, dziewicy i św. Piotra Klawera, prezbitera.
W sobotę udajemy się z osobami starszymi i chorymi na Mszę św. odpustową do Płok. Wyjazd autobusu ze Wzgórza o godz.- 9.oo, Msza św. w Płokach o godz.-10.oo. Proszę zapisać się w zakrystii na ten wyjazd.
 
Niedziela – po Mszy św. o godz. 9.oo spotkanie formacyjno modlitewne dla Honorowej Straży NSP Jezusa.
W Kalwarii Zebrzydowskiej będzie Diecezjalna Pielgrzymka Rodzin pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego.
 
 
     Składamy serdeczne podziękowanie paniom za troskę o świątynię i kwiaty. W przyszłą sobotę sprzątanie wypada na grupę Pań i Panien z ul. Florkiewicza – do p. Saczka-Bałuszek. Dziękujemy za złożone ofiary dla poszkodowanych przez wichurę rodzin w Polsce centralnej.
 
   W przyszłą niedziele ubiegłoroczny Parafialny Komitet Światowych Dni Młodzieży będziemy zbierać ofiary do puszek na budowę świątyni w Kongo Brazzavill. Gościliśmy w ubiegłym roku grupę pielgrzymów z tej parafii razem z ks. misjonarzem Maciejem z diecezji tarnowskiej. Mile wspominają pobyt w Młoszowej, będziemy mieć drobny wkład w ich parafię.   
  Starosta Chrzanowski informuje, że mapki ostatnich pomiarów geodezyjnych Młoszowej będą jeszcze raz wystawione do wglądu w dniach od 11 do 29 września. Informacje szczegółowe znajdują się na tablicy ogłoszeń.
   Za dwa tygodnie w sobotę 16 września od godz. 16.oo będzie przy naszym kościele impreza „Pożegnanie lata”. O czym informuje także plakat w gablocie. Organizatorzy będą chcieli oprócz gier sportowych i pieczonych ziemniaków, przeprowadzić loterię fantową i tzw. „antykwariat pod chmurką”. Osoby, które mają przeczytane, w dobrym stanie, zbędne książki mogą je wcześniej ofiarować w zakrystii lub na plebanii aby było je można odsprzedać w sobotę za symboliczną złotówkę innym osobom. Cały dochód z tej imprezy: z ciastek, napoi, fantów i nabywanych książek będzie przeznaczony na rehabilitację dla naszej parafianki Renaty Greli
z ul. Szembeka.
 
 
 
               21 niedziela zwykła – 27.08.2017rok
Dzisiaj – wspomnienie św. Moniki.
  W Parafii Siersza odpust ku czci Niepokalanego Serca NMP.
 
Poniedziałek – św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła.
 
Wtorek – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.
 
Czwartek – Ustanowiony przez Sejm RP Dzień Solidarności i Wolności.
 
Piątek – bł. Bronisławy dziewicy.
     również –I-piątek września:
o godz. 7.oo – Msza św., pół godziny przed Mszą św. okazja do spowiedzi św.
od godz. 9.oo – będzie Komunia św. rozwożona chorym.
od godz. 16.oo – wystawienie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie do adoracji i okazja do spowiedzi św.; szczególnie dla dzieci i młodzieży z okazji rozpoczynającego się roku szkolnego. W nawracającym się sercu ucznia praca szkolna wyda większe owoce. Podczas katechezy Chrystus będzie mógł bezpośrednio oddziaływać na uczniów. Rodziców prosimy o przypomnienie
i przypilnowanie, aby Wasze dziecko rozpoczęło po katolicku pracę szkolną.
   Dzieci które praktykują Komunię św. pierwszopiątkową powinny także korzystać ze spowiedzi św., chyba że kilka dni wcześniej się już spowiadały. Spowiedź jest prawidłowym formowaniem sumienia, dziecko powinno być świadome, że za niewłaściwe postępowanie względem rodziców czy rówieśników odpowiadamy nie tylko przed tymi osobami lecz przede wszystkim przed naszym Ojcem niebieskim
i dlatego potrzebne jest przeproszenie Go w sakramencie pokuty.
Od godz. 17.oo Adorację prowadzi Straż Honorowa Najśw. Serca P. Jezusa.
O godz. 18.oo zakończenie Adoracji i Msza św. z Komunią św. wynagradzającą.
 
W sobotę – pierwsza sobota miesiąca – uwielbimy Niepokalane Serce NMP.
O godz. 17.30 rozpocznie się modlitwa różańcowa. O jej poprowadzenie prosimy różę pani Józefa Kadłuczek. Będziemy prosić Boga o chrześcijańskie wychowanie dzieci i młodzieży w rodzinach i przez katechezę szkolną.
 
Niedziela – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.
Jest to pierwsza niedziela września po Mszach św. adoracja P. Jezusa w Najśw. Sakramencie i po Mszy św. rannej zmianka tajemniczek.
 
   Witamy w parafii nowego Księdza wikariusza Dariusza Mieszczaka, który został do nas skierowany przez Księdza Arcybiskupa Marka z Parafii Frydrychowice. Ks. Dariusz jest kapłanem od 1996 roku, pochodzi z parafii Ślemień. Przyjmujemy Księdza życzliwie i życzymy owocnej pracy duszpasterskiej w naszej parafii.
 
    Dzisiaj po wszystkich Mszach św. Panie z Zespołu Charytatywnego zbierają ofiary do puszek dla rodzin w Polsce centralnej poszkodowanych przez nawałnice, zerwane dachy czy zburzone budynki gospodarcze. Według informacji jakie docierają, około 8 tysięcy rodzin potrzebuje różnorakiej pomocy. Wsparcia udziela Rząd i Samorządy a także różne instytucje, również Caritas Polska, właśnie te ofiary przekażemy Caritas.
 
Bóg zapłać za umycie kościoła i świeże kwiaty. O sprzątanie świątyni w tym tygodniu prosimy Panie i Panny z ul. Florkiewicza – do p. Wentrys i ul. Góra Bartoska.
   Nasze przedszkole informuje, że zebranie rodziców dzieci przedszkolnych będzie w środę – 30 sierpnia o godz. 16.oo.
 
 
 
          20 niedziela zwykła – 20.08.2017 r.
 
Dzisiaj – wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła..
 
Poniedziałek – św. Piusa X, papieża.
 
Wtorek – Najświętszej Maryi Panny Królowej.  
 
Środa – Róży z Limy dziewicy.
 
Czwartek – św. Bartłomieja apostoła.
 
Piątek – św. Ludwika, króla.
             i św. Józefa Kalasantego, prezbitera.
 
Sobota – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. To święto wraz z uroczystością Matki Bożej Królowej Polski – 3 maja, należy do ważnych świąt polskich. Jasna Góra jest polską „Kaną Galilejską”, jak często podkreślali: Sługa Boży kard. Stefan Wyszyński i św. Jan Paweł II. Ileż cudów zdarzyło się w historii Kościoła, również w historii naszej Ojczyzny i niejednego z nas za wstawiennictwem Maryi – Matki Kościoła. Po Mszy św. odnowimy Akt Zawierzenia Narodu Polskiego Matce Bożej. Zapraszamy do liczniejszego uczestniczenia w Mszy św. o godz. 18.oo.
 
Niedziela – wspomnienie św. Moniki.
Odpust w Parafii Siersza.
 
   Dziękujemy ks. Zbigniewowi za dwuletnią posługę duszpasterską w naszej parafii, a także dziękujemy P. Bogu za każde dobro jakie przez niego ubogaciło życie religijne naszej parafii. Tak jak P. Jezus przemierzał z Ewangelią wioski i miasta Ziemi Świętej, a później czynili tak Apostołowie, tak również każdy kapłan przenosi się do różnych parafii ze swoją pracą duszpasterską. Translokacji dokonuje Biskup Ordynariusz. Życzymy ks. Zbigniewowi na nowej Parafii Świętej Rodziny w Zakopanem wielu sukcesów duszpasterskich, dobrego zdrowia i pozyskiwania kolejnych dusz dla Chrystusa.
 
 Składamy serdeczne podziękowanie za umycie kościoła i ofiary zamiast kwiatów.
   Paniom z Koła Gospodyń dziękujemy za procesję z wieńcem dożynkowym i chlebem. Dziękujemy wszystkim, którzy podtrzymują zwyczaj święcenia ziół i kwiatów w uroczystość Wniebowzięcia NMP.
 
W tym tygodniu sprzątanie wypada na grupę Pań i Panien z ul. Florkiewicza – do p. Lelek.
   Serdecznie Bóg zapłać, za dzisiejsze i z całego miesiąca specjalne ofiary na cele inwestycyjne w naszej parafii.

 

 

                         19 niedziela zwykła – 13.08.2017 r.
 
DzisiajNajświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej.
Poniedziałekśw. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika.
Wtorek Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.
     Podczas Sumy parafialnej podziękujemy P. Bogu za tegoroczne plony. Wyrazem zewnętrznym tego dziękczynienia jest złożenie przed ołtarzem wieńca z tegorocznych zbóż; liczymy że panie z Koła Gospodyń przyniosą w procesji wieniec dożynkowy. Każdy z nas powinien Bogu podziękować za dary, które co roku rodzą się na naszej ziemi i dzięki tym darom żyjemy. Wiemy, że urodzaj zależy nie tylko od pracy człowieka, dlatego poczuwajmy się do corocznego dziękczynienia za Boże dary. Taki sam sens ma modlitwa przed i po jedzeniu, czy zdjęcie nakrycia głowy gdy zasiada się do spożywania Bożych darów.  
      Tradycyjne święcenie wianków po każdej Mszy św.              
Środaśw. Stefana Węgierskiego, króla.
Czwartekśw. Jacka, kapłana, patrona Archidiecezji Krakowskiej i miasta  Krakowa
Piątekbł. Sancji Szymkowiak.
również jest to - III piątek miesiąca, po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego i uczczenie relikwii św. Faustyny.
Sobotaśw. Jana Eudesa, prezbitera.
Niedziela – wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła.
     Pamiętajmy o modlitwie i apostolstwie na rzecz trzeźwości. Zaznaczmy również swój wkład w to dzieło wpisem do Pamiątkowej Księgi Parafialnej.
Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
    Bóg zapłać za umycie kościoła i ofiary zamiast kwiatów. W tym tygodniu sprzątają świątynię Panie i Panny z ul. Bożniowa, Karniowicka i Florkiewicza do p. Chlebda.
   W przyszłą niedzielę trzecią miesiąca składamy ofiary na potrzeby naszej świątyni. Aktualnie prowadzone są prace na plebanii i składamy na zaplanowane prace brukarskie na parkingu.
Ofiary można składać również na konto parafialne, numer konta znajduje się na stronie internetowej parafii.

 
                              19 niedziela zwykła – 13.08.2017r.
 
Dzisiaj – Najświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej.
 
Poniedziałek – św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika.
 
Wtorek – Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.
     Podczas Sumy parafialnej podziękujemy P. Bogu za tegoroczne plony. Wyrazem zewnętrznym tego dziękczynienia jest złożenie przed ołtarzem wieńca z tegorocznych zbóż; liczymy że panie z Koła Gospodyń przyniosą w procesji wieniec dożynkowy. Każdy z nas powinien Bogu podziękować za dary, które co roku rodzą się na naszej ziemi i dzięki tym darom żyjemy. Wiemy, że urodzaj zależy nie tylko od pracy człowieka, dlatego poczuwajmy się do corocznego dziękczynienia za Boże dary. Taki sam sens ma modlitwa przed i po jedzeniu, czy zdjęcie nakrycia głowy gdy zasiada się do spożywania Bożych darów.  
Tradycyjne święcenie wianków po każdej Mszy św.
              
Środa – św. Stefana Węgierskiego, króla.
 
Czwartek – św. Jacka, kapłana, patrona Archidiecezji Krakowskiej i miasta Krakowa.
 
 
Piątek – bł. Sancji Szymkowiak.
Również jest to - III piątek miesiąca, po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego i uczczenie relikwii św. Faustyny.
Sobota – św. Jana Eudesa, prezbitera.
 
Niedziela – wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła.
 
     Pamiętajmy o modlitwie i apostolstwie na rzecz trzeźwości. Zaznaczmy również swój wkład w to dzieło wpisem do Pamiątkowej Księgi Parafialnej.
 
Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 
    Bóg zapłać za umycie kościoła i ofiary zamiast kwiatów. W tym tygodniu sprzątają świątynię Panie i Panny z ul. Bożniowa, Karniowicka i Florkiewicza do p. Chlebda.
W przyszłą niedzielę trzecią miesiąca składamy ofiary na potrzeby naszej świątyni. Aktualnie prowadzone są prace na plebanii i składamy na zaplanowane prace brukarskie. Ofiary można składać również na konto parafialne, numer konta znajduje się na stronie internetowej parafii.
 
 
 
 
                                                    18 niedziela zwykła – 06 sierpień 2017 rok
 
 
  Dzisiaj – Pierwsza niedziela w miesiącu, zamiast kazań będą Adoracje P. Jezusa w Najśw. Sakramencie,
 
                           a po Mszy św. rannej także zmianka tajemniczek różańcowych.
 
 
Poniedziałek – wspomnienie bł. Edmunda Bojanowskiego.
 
 
Wtorek – św. Dominika, prezbitera.
 
 
Środa – św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), dziewicy, i męczennicy, patronki Europy.
 
 
Czwartek – Święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.
 
 
Piątek – św. Klary, dziewicy.
 
 
Sobota – św. Joanny Franciszki de Chantal, zakonnicy.
 
 
Niedziela – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej.
 
 
   Mija 33 lat od chwili gdy biskupi zebrani na 201 Konferencji Episkopatu Polski w 1984 roku ustanowili sierpień miesiącem abstynencji Narodu. Motywem podjęcia tej decyzji było to, że w sierpniu obchodzimy wielkie uroczystości Maryjne i ważne rocznice narodowe. W tegorocznym apelu na miesiąc abstynencji akcentuje się „Troskę o wychowanie dzieci do trzeźwości”. Jak co roku wyłożona jest Pamiątkowa Księga Trzeźwości do wpisania swoich postanowień dotyczących tej kwestii. Proszę o zaznaczenie w niej swojej inicjatywy.
 
 
W poniedziałek rozpoczyna się Piesza Pielgrzymka do Częstochowy. Osobom, którzy z różnych powodów nie mogą w niej wziąć udziału, proponuje się „pielgrzymowanie duchowe”, które polega na tym, żeby uczestniczyć w czasie trwania Pielgrzymki we Mszy św. z Komunią św., sięgnąć do lektury religijnej np. Pisma Świętego czy prasy katolickiej można również wziąć udział w samym powitaniu Pielgrzymki na Jasnej Górze 11 sierpnia o godz. 16.oo i uczestniczyć we Mszy św. pod Szczytem Jasnej Góry
o godz. 19.oo.
 
 
   Niech drugi miesiąc wakacyjnego wypoczynku będzie nadal czasem odkrywania Boga w pięknie stworzenia.
 
 
   A sierpniowej modlitwie o trzeźwość naszego narodu towarzyszą konkretne postanowienia: powstrzymajmy się od alkoholu i innych używek. Zaznaczmy swój udział w sierpniowym czynie wpisem do Parafialnej Pamiątkowej Księgi Trzeźwości. Patronem Ruchu Trzeźwościowego w Polsce jest św. Maksymilian Maria Kolbe.

 
 
 
 
                 17 niedziela zwykła – 30 lipiec 2017 r.
 
Dzisiaj – wspomnienie św. Piotra Chryzologa, biskupa i doktora Kościoła.
     Po Mszach św. będzie poświęcenie pojazdów na parkingu kościelnym z okazji wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców
i podróżujących. Jest przy tej okazji zwyczaj, że kierowcy składają grosik od szczęśliwie przejechanego kilometra na pojazdy dla polskich misjonarzy.
 
Poniedziałek – św. Ignacego z Loyoli, prezbitera.
 
Wtorek – św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła.  
 
Środa – św. Euzebiusza z Wercelli, biskupa.
            i bł. Augusta Czartoryskiego, prezbitera.
 
Piątek – św. Jana Marii Vianneya, prezbitera.
   również – I-piątek sierpnia
7.oo Msza św. przed nią pół godziny okazja do spowiedzi św.
od 9.oo Komunia św. u chorych
od 16.oo wystawienie Najświętszego Sakramentu w monstrancji, okazja do Adoracji i w tym czasie możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej.
od 17.oo Adoracja prywatna dla Straży Honorowej Najśw. Serca P. Jezusa
18.oo – Litania, Akt wynagradzający N. S. P. Jezusa i Msza św.
 
Sobota – Rocznica poświęcenia Rzymskiej Bazyliki Najświętszej Maryi Panny.
Pierwsza sobota miesiąca poświęcona Niepokalanemu Sercu NM Panny. Zapraszamy na wspólną modlitwę różańcową o 17.30.
O jej poprowadzenie prosimy różę Pani Izabeli Bartosik.
 
Niedziela – Święto Przemienienia Pańskiego.
Pierwsza niedziela w miesiącu, zamiast kazań będą Adoracje P. Jezusa w Najśw. Sakramencie, a po Mszy św. rannej także zmianka tajemniczek różańcowych.
 
   Sierpień, z postanowienia Episkopatu Polski, od wielu lat, ze względu na wypadające w tym miesiącu ważne dla naszej Ojczyzny rocznice i uroczystości maryjne, a także ze względu na poważny nasz problem narodowy, jest miesiącem abstynencji. Chciejmy więc podjąć tą praktykę z pobudek patriotycznych i religijnych, oraz pozostawmy ślad tych działań w Pamiątkowej Księdze Trzeźwości wyłożonej na stoliku z tyłu za ławkami.
 
   Od 1 sierpnia można zapisywać się w Parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Trzebini na XXXIII Pieszą Pielgrzymkę do Częstochowy. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
 
   Serdecznie dziękujemy za pamięć o kościele: umycie posadzki i świeże  kwiaty. O posprzątanie świątyni w tym tygodniu prosimy Panie i Panny z ul. Florkiewicza – do p. Augustyn-Nieć i ul. Mostowa i Ugorek.
     
 
 
                                                             17 niedziela zwykła - 23 lipiec 2017 rok

 Dzisiaj wspomnienie św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy.

Poniedziałek – św. Kingi, dziewicy.
 
Wtorek – św. Jakuba, Apostoła
              i św. Krzysztofa, patrona kierowców.
 
Środa – świętych Joachima i Anny, rodziców NM Panny.
 
Piątek – św. Sarbeliusza, prezbitera.
 
Sobota – św. Marty. 
             
 
Niedziela – wspomnienie św. Piotra Chryzologa, biskupa i doktora Kościoła.
 
   Po Mszach św. w sobotę i przyszłą niedzielę będzie na parkingu poświęcenie pojazdów i błogosławieństwo dla kierowców z okazji św. Krzysztofa. Jest też kilkuletni już zwyczaj, że kierowcy z okazji poświęcenia pojazdów składają grosik od szczęśliwie przejechanego kilometra na pojazdy dla polskich misjonarzy. Nasza parafia uczestniczy w tej akcji i co roku otrzymujemy „Dyplom Wdzięczności”.
 
   Przez naszą parafię będzie przechodziła 6 sierpnia piesza pielgrzymka z Suchej Beskidzkiej. Pielgrzymi zatrzymają się
w godzinach południowych na posiłek w parku obok Pałacu Szembeka. Panie z Koła Gospodyń przygotowują obiadu. Kto chciałby pomóc materialnie Paniom z Koła Gospodyń proszony jest o skontaktowanie się z tymi osobami.
 
Przypominamy również o naszej Krakowskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę, której człon Chrznowski Trzebiński wyrusza 7 sierpnia a pory zapisów znajdują się na plakacie w gablocie przykościelnej.
 
Wyjdźmy z Mszy św. z postanowieniem, i misją, że będziemy chcieli przeżywać dni jak ludzie ochrzczeni. Bóg powołał nas i do istnienia i do wypełniania Jego zadań. Zrealizujemy swoje powołanie rozpoczynając dzień modlitwą.
 
Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i dekoracje kwiatową. W tym tygodniu troskę o kościół powierzamy Paniom i Pannom
ul. Sąsiedzka, Pod Górę, Przy Skarpie i Florkiewicza do p. Ślusarczyk.
 
 
 
                  15 niedzielę zwykłą – 16 lipiec 2017 rok
              Z kalendarza liturgicznego:
Dzisiaj – NMP z Góry Karmel (NMP Szkaplerznej).
           Odpust w Parafii Karniowice.
 
Wtorek – św. Szymona z Lipnicy, prezbitera.
 
Czwartek – bł. Czesława, prezbitera.
 
Piątek – św. Wawrzyńca z Brindisi, prezbitera, doktora Kościoła
           i św. Apolinarego, biskupa, męczennika.
 
Sobota – św. Marii Magdaleny.
 
Niedziela – św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy.
 
     Jak co roku w sierpniu wyruszy Piesza Pielgrzymka Krakowska na Jasną Górę. Człon VII tej Pielgrzymki Chrzanowsko Trzebiński wyruszy 7 sierpnia z Kościoła MB Różańcowej w Chrzanowie po Mszy św. o godz. 11.30.   Zapisy na pielgrzymkę będą od 1 sierpnia w parafii św. Ap. Piotra i Pawła w Trzebini. Byłoby dobrze gdyby do stałych pielgrzymów z naszej parafii dołączali nowi, bo warto! Pielgrzymkę tą wielu traktuje jako swoiste „rekolekcje w drodze”.
W gablocie znajduje się plakat i szczegółowe informacje o Pieszej Pielgrzymce Krakowskiej na Jasną Górę.
 
   Przez naszą parafię będzie przechodziła, Piesza Pielgrzymka z Suchej Beskidzkiej. Panie z Koła Gospodyń przygotowują wtedy dla pielgrzymów obiad; prosimy o finansowe wsparcie tej inicjatywy.
 
     Dla wielu ludzi przyjcie do kościoła staje się nudnym obowiązkiem. Już od momentu rozpoczęcia Mszy myślą o jej jak najszybszym zakończeniu, ale wielu też wiernych wychodzi z kościoła radosnymi i silniejszymi duchowo. Każdy kto otwiera się na Boga, dozna łaski płynącej ze wspólnego przeżywania Eucharystii. Nie zmarnujmy tej szansy.
 
    Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 
Bóg zapłać za umycie posadzki kościoła i świeże kwiaty. W tym tygodniu o sprzątanie prosimy Panie i Panny z ul. Trzebińska –
II cz. i ul. Kuźnicza, Śliska, Zaułek i Florkiewicza do p. Hudzik- Zając.
Bóg zapłać za złożone dzisiaj i w całym miesiącu specjalne ofiary na cele inwestycyjne w parafii.
 
 
 
 
          14 niedziela zwykła – 09. 07. 2017 rok
 
    Kalendarz liturgiczny na bieżący tydzień:
Dzisiaj – wspomnienie św. Augustyna Zhao Rong, prezbitera i Towarzyszy, męczenników z Chin.
Po Mszy św. o godz. 16.oo będzie katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych.
 
Wtorek – Święto św. Benedykta, opata, patrona Europy.
 
Środa – św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika.
 
Czwartek – świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.
 
Piątek – św. Henryka, cesarza.
           i św. Kamila de Lellis, prezbitera.
 
Sobota – św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła.
 
Niedziela – NMP z Góry Karmel (NMP Szkaplerznej).
   Odpust w Parafii Karniowice. Suma o godz. 11.oo.
 
     Przez piękno letnich dni przemawia do nas sam Stwórca. W nowym tygodniu otwórzmy dla Niego nasze serca i umysły i w następną niedziele złóżmy Mu również należne dziękczynienie; Msza Święta jest źródłem ożywczej łaski, przynosi człowiekowi pokój i ostateczne spełnienie.
 
Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i świeże kwiaty. O sprzątanie w tym tygodniu prosimy Panie i Panny z ul. Trzebińska – od krzyża do P. Feliksik-Ziębla i Zając i ul. Ślepa.
 
Ofiary na tacę w przyszłą niedzielę – III-cią w miesiącu składamy na cele inwestycyjne w parafii. Już wykonaliśmy nowe doprowadzenie wody do kościoła, gdyż stare rury przerdzewiały i w planach na ten rok jest dokończenie
brukowania parkingu kościelnego.

 

 

            13 niedziela zwykła 02.07.2017 rok
 
                      
 Dzisiaj – w pierwszą niedzielę miesiąca po Mszach św.  zatrzymujemy się na krótką adorację P. Jezusa  w Najświętszym
                    Sakramencie.
Po Mszy św. rannej będzie także zmianka tajemniczek różańcowych.
 
Poniedziałek – św. Tomasza Apostoła.
 
Wtorek – Rocznica Poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej w Krakowie na Wawelu.
 
Środa – św. Antoniego Marii Zaccarii, prezbitera
           i św. Marii Goretti, dziewicy i męczennic.
 
Czwartek – bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy.
 
Piątek – pierwszy piątek lipca:
o 7.oo Msza św. wcześniej okazja do spowiedzi św.
od 9.oo Komunia św. u chorych
od 16.oo wystawienie Najświętszego Sakramentu w monstrancji, okazja do bliższego spotkania z P. Jezusem przez Adorację
              i możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej.
o 18.oo – Litania z Aktem wynagradzającym N. S. P. Jezusa i Msza św.
 
Sobota – św. Jana z Dukli, prezbitera.
 
Niedziela – wspomnienie św. Augustyna Zhao Rong, prezbitera i Towarzyszy, męczenników z Chin.
Po Mszy św. o godz. 16.oo będzie katecheza chrzcielna.
 
   Warto już zaplanować na czas wakacji wybranie się na pięciodniową Pieszą Pielgrzymkę do Częstochowy, która wyruszy z Chrzanowa 7 sierpnia.  
 
     Składamy serdeczne podziękowanie za umycie kościoła i ofiary zamiast kwiatów. W tym tygodniu troskę o świątynię powierzamy Paniom i Pannom  z ul. Kamieniec – z numerów parzystych i z ul. Do Krzyża.
 
 
 
                 12 niedziela zwykła – 25.06.2017r.
                
Dzisiaj – wspomnienie bł. Doroty z Mątowów.
       W naszej parafii macierzystej, w Trzebini, dzisiaj odpust parafialny, Suma o godz. 11.oo.
 
Poniedziałek – św. Zygmunta Gorazdowskiego, prezbitera.
 
Wtorek – św. Cyryla Aleksandryjskiego, biskupa i doktora Kościoła.
 
Środa – św. Ireneusza, biskupa i męczennika.
 
Czwartek – Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła.
Kościół modli się w tym dniu w intencji następcy św. Piotra Apostoła – papieża Franciszka oraz za wszystkich Pasterzy Kościoła szczególnie naszego Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego i jego Biskupów pomocniczych.
W czwartek w naszym kościele będą dwie Msze św. o 7.oo i 18.oo.Podczas Mszy św. będą zbierane ofiary na tacę przeznaczone są na prowadzenie Kurii Rzymskiej tzw. „Świętopietrze”.
 
Piątek – Świętych Pierwszych Męczenników Kościoła Rzymskiego.
 
Sobota – św. Ottona, biskupa.
   Pierwsza sobota miesiąca, przed Mszą św. wieczorną modlimy się na różańcu.
O poprowadzenie modlitwy proszona jest róża p. Haliny Urbańczyk.
 
Niedziela – pierwsza niedziela lipca, po Mszach św. będą odprawiane adoracje P. Jezusa w Najświętszym Sakramencie.
Po Mszy św. rannej zmianka tajemniczek różańcowych.
 
Zapraszamy na ostatnie w tym miesiącu wspólne odmawianie w kościele Litanii do Najświętszego Serca P. Jezusa.
 
     Wszystkim udającym się na wakacje lub urlopy życzymy uzupełnienia sił fizycznych i duchowych, samych pozytywnych przeżyć i szczęśliwego powrotu do parafii. Wykorzystajmy czas wakacji do odpoczynku, do nadrobienia różnych zaległości, nie zapomnijmy też o kontakcie z Pismem świętym i dobrą lekturą religijną. Otoczmy szczególną troską życie sakramentalne swoich rodzin.
 
W dniu Pańskim warto nabyć i przeczytać prasę katolicką.
 
Bóg zapłać za umycie kościoła i ofiary zamiast kwiatów. W tym tygodniu troskę o kościół powierzamy Paniom i Pannom
z ul. Kamieniec – z numerów nieparzystych.
 
 
 
 
                  11 niedziela zwykła – niedziela w Oktawie Bożego Ciała. 18.06.2017 rok
 
Dzisiaj – po Mszy św. o godz. 16.oo procesja Eucharystyczna.
 
Środa – św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.
 
Czwartek – Zakończenie Oktawy Bożego Ciała, błogosławienie dzieci i poświęcenie wianków: pierwocin zbóż, ziół i kwiatów.
 
Piątek – Uroczystość Najświętszego Serca P. Jezusa. Na prośbę biskupów polskich papież Klemens XIII w 1765 roku wprowadził święto Najświętszego Serca P. Jezusa w całym Kościele powszechnym. Każda rodzina starała się poświecić Bożemu Sercu. Po Mszy św. w piątek również będzie procesja Eucharystyczna wokół kościoła.
Z racji że ten piątek jest dniem uroczystości kościelnej nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 
Sobota – Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
       a także święto Niepokalanego Serca NMP.
 
Niedziela wspomnienie bł. Doroty z Mątowów.
 
       W tym tygodniu w piątek: Dzieci i młodzież kończą naukę szkolną i katechetyczną. Chrześcijańskim obowiązkiem jest podziękować P. Bogu za owoce pracy umysłowej i wychowawczej. Msza św. dziękczynna dla dzieci ze szkoły podstawowej będzie odprawiona w piątek o godz. 8.oo, a dla pozostałych uczniów o godz. 18.oo. Należałoby podczas tej Mszy św. dziękczynnej przyjąć Komunię św., dlatego urządzamy spowiedź na zakończenie roku szkolnego w środę od godz. 16.oo. Myślę, że także rodzice będą chcieli podziękować Bogu za naukę dziecka i będą uczestniczyć we Mszach św. w piątek o 8.oo, lub 18.oo.
 
   Bóg zapłać za przygotowanie ołtarzy i trasy na Boże Ciało oraz wszystkim grupom za udział w asyście procesji. Podziękowanie także dla dwóch panów za pomoc w skoszeniu trawy przed świętem Bożego Ciała.
Prosimy nadal dzieci w strojach pierwszokomunijnych i te które miały rocznicę pierwszej spowiedzi i Komunii św. o dalsze uczestniczenie w Oktawie dziękczynienia za dar Eucharystii, jak również młodsze dzieci do sypania kwiatów, a chłopców do dzwonienia. Każdy kto tylko może niech w czasie Oktawy uczestniczy w Mszach św. połączonych z procesją Eucharystyczną.
 
Bóg zapłać za umycie kościoła i ofiary zamiast kwiatów. O posprzątanie świątyni przed następną niedzielą prosimy Panie i Panny z ul. Krakowskiej – od Trzebini, numery nieparzyste do szkoły.
Bóg zapłać również za złożone dzisiaj i w ciągu całego miesiąca specjalne ofiary na cele inwestycyjne w parafii.
 
 
 
 
              Uroczystość Najświętszej Trójcy - 11.06.2017 r.
 
        W kalendarzu liturgicznym:
Dzisiaj wspominamy św. Barnabę, apostoła.
W naszej parafii dzisiaj po Mszy św. o 9.oo spotkanie formacyjno modlitewne Straży Honorowej NSP Jezusa, a podczas Sumy dzieci z klasy IV przeżywają rocznicę pierwszej spowiedzi i Komunii św.
 
Poniedziałek – bł. Juliana Nowowiejskiego, biskupa, Piotra Dańkowskiego, prezbitera i 108 męczenników II wojny światowej.
 
Wtorek   – św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła.
 
Środa – bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.
 
Czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało).
Po głównej Mszy św. o godz. 11.oo wyruszy procesja z Najświętszym Sakramentem trasą jak w poprzednich latach. Na trasie procesja zatrzymuje się przy czterech ołtarzach na krótką Adorację i czytanie Słowa Bożego.
     Prosimy o przygotowanie ołtarzy:
I ołtarz – Państwo Ficner z sąsiadami
II ołtarz – u Państwa Żak, o jego zbudowanie prosimy także sąsiadów.
III ołtarz – Państwo Socha z sąsiadami i rodziną
IV ołtarz – młodzież, ministranci z rodzicami.
     Udekorujmy także trasę procesji i okna domów.
Uroczystość Bożego Ciała i procesja jest uroczystym i publicznym wyznaniem wiary w Chrystusa Eucharystycznego, okazją do dziękczynienia za dar Jego obecności oraz uwielbieniem Boga śpiewem i modlitwą.
Do udziału w Procesji zapraszamy wszystkich parafian, a szczególnie do asysty:
   - dziewczynki z kl. I, II i przedszkolne do sypania kwiatów
           a chłopców z dzwoneczkami,
   - dzieci, które świętują w tym roku I Komunię św. i rocznicę I Komunii św.
   - panie ze świecami i panów do niesienia baldachimu
   - oraz wszystkie zorganizowane grupy, które mogą stanowić asystę procesji.
   Uroczystość Bożego Ciała jest obchodzona przez osiem dni. Msze św.
w Oktawie będą o godz. 18.oo połączone z procesją eucharystyczną wokół kościoła. Chciejmy liczniej uczestniczyć w tych Mszach św.
 
Sobota – św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika. Od Bożego Narodzenia trwa Rok Świętego Brata Alberta upamiętniający 100 rocznicę od jego śmierci.
W sobotę pielgrzymka do Częstochowy, wyjazd z parkingu przy kościele o 8.oo.
 
Dzisiaj kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej, jeśli ktoś nie spełnił tego przykazania kościelnego to obciążył się grzechem ciężkim.
 
Bóg zapłać za umycie kościoła i ofiary zamiast kwiatów. W tym tygodniu o sprzątanie kościół prosimy Panie i Panny z ul. Krakowskiej od Trzebini z numerów parzystych do ulicy Pierwszej.

 

 

 

            Niedziela Zesłania Ducha Świętego – 04.06.2017 r.
Dzisiaj– Kończy się okres paschalny. Liturgia wyraża to śpiewem podwójnego Alleluja (Weselmy się) na
        zakończenie Mszy św. jak w dniu Zmartwychwstania P. Jezusa.
To co Chrystus dokonał jest kontynuowane mocą Ducha Świętego. Kościół trwa i rozwija się dlatego, że Duch Święty czuwa nad nim i prowadzi go przez wieki. Także nasza wiara indywidualna zależy w istotny sposób od osobistej współpracy z Duchem Świętym. Stąd oprócz chrztu – sakramentu przynależności do Chrystusa, należy przyjąć, już zupełnie świadomie, sakrament Ducha Świętego, czyli Bierzmowanie. W Katechizmie Kościoła Katolickiego czytamy „ Bierzmowany jeszcze ściślej wiąże się z Kościołem, mocą Ducha Świętego może jako świadek Chrystusa szerzyć wiarę słowami i uczynkami, oraz stawać w jej obronie.”   Dlatego święto dzisiejsze jest dla ochrzczonych przypomnieniem przyjętego sakramentu bierzmowania i odnowieniem współpracy z Duchem Świętym.
Poniedziałek – drugi dzień Zielonych Świąt – Święto NMP Matki Kościoła.
W naszej świątyni będą odprawione dwie Msze św.: o godz. 700 i o godz. 1800.
Zapraszamy do świętowania.
Również w tym dniu wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika.
 
Wtorek – św. Norberta, biskupa.
 
Czwartek – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
             również wspomnienie św. Jadwigi Królowej.
 
Piątek – św. Efrema, diakona i doktora Kościoła. prezbitera.
 
Sobota – bł. Bogumiła, biskupa.
 
W przyszłą niedzielę – Uroczystość Najświętszej Trójcy. W archidiecezji krakowskiej kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.
Na Sumie o godz. 11.oo dzieci z klasy IV będą obchodzić rocznicę pierwszej Komunii św. Dzieci te zapraszam w tym tygodniu na spotkania przygotowujące do rocznicy: w poniedziałek, środę i piątek na godz. 16.oo, a w sobotę od godz. 9.oo będzie spowiedź św. dla tych dzieci i ich rodzin.
  
   Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 
Dziękujemy za umycie kościoła i ofiary zamiast kwiatów, w tym tygodniu o sprzątanie świątyni prosimy Panie i Panny z ul. Pierwszej z numerów parzystych.

 

 
      7 niedziela Wielkanocy – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego - 28. 05. 2017 r.
 
Dzisiaj: zgodnie z postanowieniem Konferencji Episkopatu Polski, Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego przeniesiona z czwartku na 7 niedzielę wielkanocną. Święto Wniebowstąpienia Pańskiego obchodzone jest w całym Kościele od V wieku.
W naszej parafii dzisiaj uroczystość pierwszej Komunii św. dzieci z kl. III.
 
Poniedziałek – św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy.
 
Wtorek – św. Jana Sarkandra, prezbitera i męczennika
        oraz św. Zdzisławy.
 
Środa – Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Zakończenie nabożeństw majowych procesją wokół kościoła. W środę od godz. 16.oo będzie spowiedź św. dla kandydatów do bierzmowania, ich rodzin i świadków.  
 
Czwartek – św. Justyna, męczennika.
     W naszej parafii podczas Mszy św. o 18.oo ks. bp. Grzegorz Ryś udzieli sakramentu Bierzmowania uczniom III kl. gimnazjalnej
i I kl. szkoły średniej.
 
Piątek – pierwszy piątek czerwca:
 o godz. 7.oo - Msza św. wcześniej okazja do spowiedzi św.
od godz. 9.oo - będzie rozwożona Komunia św. chorym.
od godz. 16.oo - Wystawienie P. Jezusa w Najświętszym Sakramencie do adoracji i w tym czasie okazja do spowiedzi św.
od godz. 17.oo adorację prowadzi Straż Honorowa NSP Jezusa
  o godz. 18.oo zakończenie Adoracji: Litania do Najświętszego Serca P. Jezusa, Akt wynagradzający i Msza św. z Komunią św.
 
Sobota – świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy.
           również Wigilia Uroczystości Zesłania Ducha Świętego.
 
Niedziela – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
Dla owocniejszego przeżycia tej Uroczystości będziemy w tym tygodniu codziennie modlić się o dary Ducha Świętego. W tej modlitwie obowiązkowo uczestniczą przygotowujący się na czwartek do sakramentu Bierzmowania. Na jutrzejsze spotkanie proszę przynieść uzupełnione indeksy (białe) z ocenami z religii.
 
Rozpoczął się ostatni tydzień nabożeństw majowych. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Maryi polecamy naszą Ojczyznę, a szczególnie życie chrześcijańskie rodzin oraz wiarę młodzieży i dzieci.
 
Dziękujemy rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za umycie kościoła, zakonserwowanie posadzki, wykoszenie trawy i dar ołtarza na cele inwestycyjne w parafii.
O sprzątanie w tym tygodniu prosimy Panie i Panny z ul. Pierwszej z numerów nieparzystych. Rozpoczyna się nowa kolejka sprzątania, prosimy o sumienne wywiązywanie się z obowiązku utrzymania porządku w kościele; dbajmy o swoja świątynię, gdy ktoś nie może przyjść w wyznaczonym terminie niech poczuwa się do odrobienia swojej kolejki z inną grupą.    

 

              6 niedziela Wielkanocna - 21 maj 2017 rok
 
Dzisiaj – Po Mszy św. o godz. 9.oo będzie katecheza dla rodziców których dzieci mają być bierzmowane w tym roku.
 
Poniedziałek – św. Rity z Cascii, zakonnicy.
 
Środa – Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych.
 
Czwartek – św. Bedy Czcigodnego, prezbitera i doktora Kścioła.
 
Piątek – św. Filipa Nereusza, prezbitera.
 
Sobota – św. Augustyna z Canterbery, biskupa.
 
Niedziela – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
W naszej parafii dzieci z klasy III przystąpią po raz pierwszy do Komunii św. podczas Mszy św. o godz. 11.oo. Spowiedź św. dla tych dzieci, dla ich rodziców i rodzin będzie w sobotę od godz. 9.oo.
 
  Maryja - główna patronka naszej Ojczyzny, od ponad sześciu wieków odbiera cześć w naszym Narodzie, to powinno nas mobilizować do kontynuowania nabożeństw maryjnych i rozbudzania tej religijności wśród najmłodszych. Zapraszamy na majówki, które codziennie są odprawiane o godz. 18.oo, niestety wciąż brak na nich dzieci i młodzieży. Jeśli nie możemy wziąć udziału
w nabożeństwie w kościele, to pomódlmy się Litania Loretańską w domu.
 
   Zachęcamy parafian do nabywania i czytania prasy katolickiej w której mamy spojrzenie chrześcijańskie na bieżące wydarzenia.
   Bóg zapłać rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za umycie kościoła.
W tym tygodniu również sprzątają i dekorują kościół rodzice dzieci pierwszokomunijnych.
Bóg zapłać za złożone dzisiaj i w całym miesiącu ofiary na potrzeby parafialne. Chcielibyśmy w tym roku zakończyć brukowanie parkingu.

 

 
 
              5 niedziela Wielkanocy - 14 maj 2017 r.
 
Dzisiaj w kalendarzu liturgicznym wspomnienie św. Macieja apostoła.
       Po Mszy św. o godz. 9.oo spotkanie formacyjno modlitewne dla Honorowej Straży NSP Jezusa.
W Krakowie Procesja z relikwiami św. Stanisława z Wawelu na Skałkę.
 
Poniedziałek – bł. Zofii Czeskiej, zakonnicy.
 
Wtorek – Święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera, męczennika, głównego patrona Polski.
 
Czwartek – św. Jana I, papieża i męczennika.
                 i św. Stanisława Papczyńskiego, prezbitera.
 
Piątek – III-ci piątek miesiąca, po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego i uczczenie relikwii św. Faustyny.
 
Sobota – św. Bernardyna ze Sieny, prezbitera.
               również wspomnienie bł. Władysława Bukowińskiego, prezbitera.
 
Niedziela – wspomnienie św. Jana Nepomucena, prezbitera, męczennika.
      Po Mszy św. o 9.oo będzie katecheza dla rodziców których dzieci mają być bierzmowane w naszej parafii 1 czerwca br. przez
bpa Grzegorza Rysia.
 
     Miesiąc maj jest dedykowany Matce Najświętszej. Codziennie o godz. 18.oo odprawiamy w kościele nabożeństwo majowe. W tym roku ze względu na 100 rocznicę objawień Maki Bożej w Fatimie majówki połączone są z czytankami na ten temat. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, szczególnie dzieci i młodzież. Jeśli nie możemy wziąć udział w nabożeństwie w kościele praktykujmy zwyczaj indywidualnego lub rodzinnego odmówienia Litanii Loretańskiej w domu.
 
   Zachęcamy parafian do nabywania i czytania prasy katolickiej, która przybliża nam bieżące sprawy w duchu wiary.
Bóg zapłać Paniom za umycie kościoła i ofiary zamiast kwiatów. W tym tygodniu sprzątają kościół rodzice dzieci przed I Komunią św. Ofiary na tacę w przyszłą niedzielę – trzecią w miesiącu – będą przeznaczone na potrzeby parafialne, prace brukarskie na parkingu.
 
 
 
           4 niedziela Wielkanocy – 7.05.2017 r.
 
Dzisiaj niedziela Dobrego Pasterza, modlimy się za kapłanów i o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego.
        Kandydaci do Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej składają:
1. Podanie o przyjęcie do seminarium
2. Własnoręcznie napisany życiorys
3. Świadectwo maturalne (oryginał)
4. Aktualną metrykę Chrztu i Bierzmowania
5. Opinię księdza proboszcza i katechety
6. 6 fotografii
7. Świadectwo zdrowia
 
Poniedziałek – Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i archidiecezji krakowskiej.
 
Piątek – świętych męczenników Nereusza i Achillesa.
 
Sobota – wspomnienie NMP z Fatimy. W tym roku Kościół przeżywa stulecie objawień fatimskich.
    O godz. 9.oo próba w kościele dla przygotowujących sie do bierzmowania tj. kl. III gimnazjum i kl. I średnia.
 
Niedziela – po Mszy św. o godz. 9.oo będzie spotkanie modlitewno formacyjne dla członków Straży Honorowej NSP Jezusa.
Na Sumę o godz. 11.oo proszone są dzieci przygotowujące się do pierwszej spowiedzi i Komunii św. ze świecami chrzcielnymi będzie odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Na takie wydarzenie proszeni są rodzice i w miarę możliwości także rodzice chrzestni.
 
 
W tym tygodniu w czwartek (12-go) – w naszym dekanacie pielgrzymka do Płok do grobu męczennika, Sługi Bożego ks. Michała Rapacza. W tym roku mija 70 lata od tej okrutnej śmierci zadanej z nienawiści do religii i do kapłana jako przedstawiciela Kościoła. Pamięć o ks. Michale, świadku wiary, wyrażamy modlitwą o jego beatyfikację. Pielgrzymi spotykają się w miejscu męczeństwa Sługi Bożego ks. Michała o godz. 17.oo. Msza św. w naszej świątyni będzie odprawiona o godz. 15.oo i rozpoczniemy pielgrzymkę od kościoła o 15.30. Bardzo prosimy o włączenie się w tą pielgrzymkę, która jest organizowana od początku istnienia naszej parafii. Mszę św. w Płokach będzie celebrował nasz metropolita abp Marek Jędraszewski, będzie również postulator procesu beatyfikacyjnego w Watykanie ks. infułat Michał Jagosz. Z Płok będzie możliwość powrotu busem.
 
   Bóg zapłać Paniom za umycie kościoła i ofiary zamiast kwiatów. O sprzątanie kościoła w tym tygodniu prosimy Panie i Panny z ul. Na Piaskach
 
 
 
 
 
                    3 niedziela Wielkanocna 30.04.2017 rok
 
Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Biblijny. Chrześcijaństwo jest religią opartą na Słowie Bożym. Lektura Biblii i medytacja nad tekstami natchnionymi są pożyteczną formą modlitwy szczególnie w niedzielne wieczory.
 
Jutro – Święto św. Józefa rzemieślnika. Dla naszej parafii jest to dzień odpustu.
      W tym dniu każdy kto nawiedzi tę świątynię parafialną będąc w stanie łaski uświęcającej przyjmie Komunię św. i pomodli się w intencji jaką na ten dzień wyznaczył Ojciec św., może uzyskać odpust, czyli darowanie kar doczesnych za grzechy przebaczone w sakramencie pokuty. Msze św. będą odprawiane według porządku niedzielnego.
Sumę odpustową odprawi ks. Janusz Rączka proboszcz z Psar. Kazania będzie głosił ks. dr hab. Jan Dziedzic, ostatni rekolekcjonista wielkopostny.
 
Wtorek – św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła.
 
Środa – Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski, głównej patronki Polski. Msze św. będą odprawiane według porządku niedzielnego. Po Mszy św. o godz. 11.oo będzie odnowienie Ślubów Jasnogórskich.
W tym dniu również odpust w parafii Myślachowice, Suma o godz. 11.oo.
 
Czwartek – św. Floriana, męczennika, patrona miasta Krakowa a także hutników i strażaków.
 
Piątek – św. Stanisława Kazimierczyka, prezbitera.
Również pierwszy piątek maja:
         o godz. 7.oo - Msza św. wcześniej okazja do spowiedzi św.
       od godz. 9.oo - będzie rozwożona Komunia św. chorym.
       od godz. 16.oo - Wystawienie P. Jezusa w Najświętszym Sakramencie do adoracji i w tym czasie okazja do spowiedzi św.
     od godz. 17.oo adorację prowadzi Straż Honorowa NSP Jezusa
         o godz. 18.oo zakończenie Adoracji: Litania Loretańska, Akt wynagradzający NSP Jezusa i Msza św. z Komunią św.
 
Sobota –Święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba.
Również pierwsza sobota marca, czcimy Niepokalane Serce NM Panny.
O godz. 17.30 rozpocznie się modlitwa różańcowa. O poprowadzenie modlitwy prosimy różę Pani Zofia Gędoś.
 
Niedziela – Światowy Dzień Modlitwy o Powołania Kapłańskie i Zakonne.
Po Mszy św. o 9.oo – katecheza dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
Na Sumę o 11.oo proszone są dzieci, będzie dla nich kazanie.
 
   Serdecznie dziękujemy Paniom za umycie kościoła i ofiary zamiast kwiatów.
W tym tygodniu o umycie kościoła prosimy Panie i Panny z ul. Szembeka – od p. Stawarz pod las (do p. Kurdziel).
Dziękujemy jeszcze raz dzieciom i ich rodzicom za ofiary z puszek „jałmużna postna”; ofiary złożyło w tym roku tylko 6 dzieci - zebrano 291 zł. Bóg zapłać.    
Dzisiaj przed kościołem zbiórka do puszek dla ofiar wojny w Syrii, szczególnie w Aleppo. Paniom z Zespołu Charytatywnego dziękujemy za zorganizowanie zbiórki.
 
 
 
             2 Niedziela Wielkanocna czyli Miłosierdzia Bożego 23.04.2017 rok
 
Dzisiaj rozpoczyna się w Kościele Powszechnym już po raz 73 –ci Tydzień Miłosierdzia. W Krakowie główne uroczystości odpustowe w sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Po Sumie odmówimy Akt Zawierzenie Świata Miłosierdziu Bożemu, jakiego dokonał Ojciec św. Jan Paweł II w 2002 roku.
 
Poniedziałek – Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.
 
Wtorek – św. Marka Ewangelisty.
 
Piątek – św. Piotra Chanela, prezbitera i męczennika
             św. Ludwika Marii Grignion de Montfort, prezbitera
             św. Joanny Beretty Molla.
 
Sobota – Święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła.
   W naszej Ojczyźnie w sobotę „Dzień męczeństwa duchowieństwa polskiego w czasie II wojny światowej”. Ta data przypomina uwolnienie ok. 820 kapłanów – więźniów obozu koncentracyjnego w Dachau. Kapłani ci byli przekonani, że stało się to za przyczyną św. Józefa, któremu oddali się pod opiekę specjalnym ślubowaniem. Po wojnie kapłani ci pielgrzymowali co roku do Kalisza, a co pięć lat czynił to cały episkopat wspominając ok. 3000 kapłanów, którzy w czasie wojny stracili życie pod okupacją hitlerowską. Do modlitw włączano również tych, którzy zginęli pod okupacją sowiecką a ich liczba jest trudna do ustalenia.
W sobotę rozpocznie się nowenna przed uroczystością św. Stanisława biskupa i męczennika.
W sobotę również będą katechezy przygotowujące do bierzmowania:
o godz. 98.oo kl. I, o 10.oo kl./ II, o 11.oo kl. III, o 12.oo kl. I średnia.
 
Niedziela – wspomnienie św. Piusa V, papieża.
Rozpocznie się Tydzień Biblijny.
Po Mszy św. popołudniowej pierwsze nabożeństwo majowe z procesją wokół kościoła.
 
Bóg zapłać dzieciom i ich rodzicom za ofiary z puszek „jałmużny postnej” na misje katolickie.
Dzisiaj w wielu kościołach w Polsce jest zbiórka ofiar dla umęczonych wojną mieszkańców Syrii. Ponieważ do nas poczta dotarła dopiero w tym tygodniu, zbiórkę organizujemy w następną niedzielę. (przeczytać komunikat). Panie z Zespołu Charytatywnego prosimy o zorganizowanie zbiórki.
Bóg zapłać także Paniom za umycie kościoła i ofiary zamiast kwiatów. O sprzątanie świątyni przed następną niedzielą prosimy Panie i Panny z ul. Przy Torze i ul. Szembeka – do p. Przygodzki Dariusz.
 
 
            Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 16.04.2017 rok
 Zmartwychwstanie Chrystusa jest najważniejszym  wydarzeniem w dziejach świata, tym samym w życiu każdego z nas. I chociaż nie było nam dane doświadczyć tego co Apostołom i niewiastom przy pustym grobie Pana Jezusa, to jednak przez świadectwo pokoleń dwudziestu wieków Kościoła uwierzyliśmy i teraz sami stajemy się świadkami zmartwychwstania we współczesnym świecie. Z wiarą powtarzamy i wyznajemy dzisiaj: Chrystus zmartwychwstał! Chrystus żyje! Ten sam wczoraj, dziś i na wieki! Jako ludzie wierzący składamy sobie życzenia, aby wiara w zmartwychwstanie kształtowała całą naszą codzienność, w życiu społecznym i osobistym, aby była źródłem żywej nadziei i mocą w kroczeniu za Chrystusem drogą Jego Ewangelii. Bóg też, który objawił nam w Synu swoje ojcowskie oblicze, niech Was obdarzy wszelkimi potrzebnymi łaskami do rozwiązywania bieżących problemów.
     Uroczystość Zmartwychwstania Chrystusa obchodzi Kościół z Oktawą.
 
Jutro drugi dzień Oktawy Wielkanocy, w Polsce dzień wolny od pracy. Porządek Mszy św. tak jak w niedziele. Podczas Mszy św. będzie czytany List Rektora Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie i ofiary na tacę będą przeznaczone dla tej uczelni.
 
W przyszłą niedzielę Święto Miłosierdzia Bożego. Od Wielkiego Piątku przygotowujemy się do tego Święta przez Nowennę. Dzieci, które zbierały jałmużnę postną, będą mogły złożyć te ofiary na tacę. Pieniądze te zostaną przekazane przez Kościelny Referat Misyjny Kościołowi w Afryce na cele charytatywne.
 
   Składamy serdeczne podziękowanie: za pomoc w dekoracji kościoła, za dwukrotne umycie kościoła i ofiary na kwiaty do Bożego Grobu; ministrantom i lektorom za służbę przy ołtarzu. Straży Pożarnej za wartę przy Grobie Pańskim a Paniom za obecność przy Najświętszym Sakramencie ze świecami i za ofiary składane przy adoracji krzyża, które są przekazane na utrzymanie Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie.
   Również Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary w III-cią niedziele miesiąca na cele inwestycyjne w parafii.
   W tym tygodniu o sprzątanie świątyni prosimy Panie i Panny z ul. Szembeka – za torami, z numerów nieparzystych.
 
 
 
 
 
              VI niedziela Wielkiego Postu czyli Niedziela Palmowa 09.04. 2017 rok
 
    Kościół wspomina dzisiaj uroczysty wjazd P. Jezusa do Jerozolimy przed świętami Paschy. Chrześcijanie w Jerozolimie zaczęli obchodzić to święto już w IV wieku, a od IX wieku przyjęło się ono w całym Kościele. Zapraszamy także na Nabożeństwo Gorzkie Żale o godz. 16.oo z kazaniem pasyjnym, po nim Msza św. i katecheza chrzcielna.
    Rozpoczynamy Wielki Tydzień a w nim Święte Triduum Paschalne: Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa, które jest szczytem roku liturgicznego. Triduum rozpoczyna się Mszą św. Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek i kończy nieszporami w Niedzielę Zmartwychwstania.
     Wielki Czwartek – Pamiątka Ostatniej Wieczerzy, podczas której P. Jezus ustanowił Najświętszy Sakrament i sakrament Kapłaństwa. O godz. 10.oo uczestniczymy we Mszy św. Krzyżma w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego
w Łagiewnikach. Na tą pielgrzymkę udaje się służba liturgiczna ołtarza,
i osoby chętne szczególnie z młodzieży. Wyjazd o godz. 8.oo.
   O godz. 18.oo w parafii Msza św. Wieczerzy Pańskiej, po niej Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 22.oo w dolnym kościele. W tym historycznym dniu, gdy Chrystus pozostawił nam siebie pod postaciami chleba
i wina, przyjdźmy do świątyni w której On przebywa i oddajmy Mu pokłon.
 
     Wielki Piątek – dzień śmierci P. Jezusa na krzyżu.
O godz. 15.oo – Droga krzyżowa (bez Komunii św.) i rozpoczęcie Nowenny do Miłosierdzia Bożego.
O godz. 18.oo – Liturgia Męki Pańskiej, która składa się:
1. Czytanie Pasji
2. Adoracja krzyża
3. Komunia św.
4. Adoracja Najświętszego Sakramentu na tle Grobu Pańskiego.
Adorację rozpoczynamy śpiewem Gorzkich Żali.
Przez cały Wielki Piątek obowiązuje post ścisły: trzy posiłki z jednym do sytości i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
     Wielka Sobota –   Wigilia Paschalna
O godz. 18.oo Liturgia Wigilii Paschalnej
   1. Obrzęd Światła
   2. Liturgia Słowa
   3. Liturgia Chrzcielna (należ zabrać świecę chrzcielną).
   4. Liturgia Eucharystyczna
Świecenie pokarmów będzie o godz. 11.oo i 12.oo przed kościołem.
W Sobotę zaleca się post paschalny, czyli wstrzymanie się od pokarmów mięsnych.
 
Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – procesja rezurekcyjna o godz. 6.30, pozostałe Msze św. jak w niedziele. Jeszcze raz proszę o liczny udział w Liturgii nadchodzącego Triduum Paschalnego. Zróbmy wcześniej świąteczne porządki, aby świętować wraz z Chrystusem Paschę czyli przejście ze śmierci do życia. Liczę również na obecność Straży Pożarnej i Pań z Róż Różańcowych ze światłem na procesji rezurekcyjnej.
 
Bóg zapłać za sprzątanie kościoła, było większe bo Panie umyły również dolny kościół, Bóg zapłać również za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. O sprzątanie w tym tygodniu proszę Panie i Panny z ul. ul. Szembeka – numery parzyste od p. Baran do torów. Sprzątać należałoby w piątek o godz. 9.oo (lub wcześniej) i drugi raz w sobotę o godz. 20.oo.
 
Adoracja przy Bożym Grobie   –   Wielki Piątek:
Aby zachować ciągłość Adoracji zapraszamy parafian na poszczególne godziny:
2000 – 2100 z Piasków
2100 – 2200 z ul. Trzeciej
2200 – 2300 z ul. Szembeka do torów i uczniowie z gimnazjum
2300 – 2400 z ul. Pierwszej
 
Porządek Adoracji    –    Wielka Sobota:
700 – 800 ul. Krakowska od Trzebini
800 – 900 ul. Krakowska od Dulowej do kościoła z ul. przyległymi,
900 – 1000 ul. Kamieniec i Trzebińska z ulicami przyległymi,
1000 – 1100 ul. Florkiewicza numery nieparzyste z ulicami przyległymi
1100 – 1200 ul. Florkiewicza numery parzyste i ulice przyległe
           1130 adoracja dla dzieci ze szkoły podstawowej
1200 – 1300 ulice Krawcówka i Spacery
1300 – 1400 Straż Honorowa Najśw. Serca P. Jezusa
1400 – 1500 młodzież szkolna, studenci i młodzież pracująca
1500 – 1600 Członkowie Róż Różańcowych
1600 – 1800 osoby, które nie mogły uczestniczyć we wcześniejszej Adoracji.
 
 
 
 
      V niedziela Wielkiego Postu – 02. 04. 2017 rok
 
    Zapraszamy dzisiaj po raz drugi do kościoła na nabożeństwo Gorzkie Żale o godz. 16.oo z kazaniem pasyjnym. Kończymy rekolekcje parafialne, dziękujemy Panu Bogu za liczne łaski jakich nam udzielił w tym czasie, szczególnie za łaskę sakramentu pojednania, oraz za obfitość Słowa Bożego. Daj Boże aby te rekolekcje zaowocowały w naszym życiu codziennym. Księdzu prof. Janowi –Rekolekcjoniście dziękujemy za włożony wysiłek, serce i modlitwę. Życzymy obfitych łask Bożych w pracy kapłańskiej, naukowej i całym życiu.
 
Wtorek – od godz. 9.oo będą odwiedziny chorych w parafii. Spowiedź i Komunia św. dla tych, którym trzeba przyjść z posługą sakramentalną do domu. Prosimy zgłaszać te osoby w zakrystii lub telefonicznie.
 
Piątek – I-piątek kwietnia: o 7.oo Msza św., przed nią okazja do spowiedzi św.
od godz. 9.oo Komunia św. będzie rozwożona chorym
o godz. 16.oo – wystawienie P. Jezusa do adoracji i okazja do spowiedzi św.
o godz. 17.oo – zakończenie adoracji, Droga krzyżowa i Msza św. z Komunią św. wynagradzającą.
 
W przyszłą niedzielę - zwaną Palmową, przychodzimy na Mszę św.
o godz. 11.oo z zielonymi gałązkami, zatrzymujemy się przed wejściem głównym, aby procesyjnie wejść do kościoła, na pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Koniecznie dzieci niech przyjdą na tę Mszę św. z zielonymi gałązkami: jałowca lub tui.
W zakrystii można nabywać cukrowe baranki „Caritas” w cenie 6 zł. za sztukę.
 
       Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. O sprzątanie w tym tygodniu proszę Panie i Panny
z Szembeka – numery nieparzyste od p. Gaudyn do torów. Należy posprzątać również kościół dolny na Adorację w Wielki Czwartek.
 
 
 
 
         IV niedziela Wielkiego Postu – 26.III.2017 rok
 
     Zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16oo.
Od czwartku rozpoczynamy parafialne rekolekcje wielkopostne.  Program szczegółowy znajduje się na tablicy ogłoszeń, na
stronie Internetowej parafii, jak również można wziąć program od ministrantów przy wyjściach z kościoła.
Rekolekcje są organizowane dla wszystkich parafian: dzieci, gimnazjalistów, młodzieży i dorosłych. Niech też rekolekcyjna atmosfera skupienia ogarnie całe rodziny i każdy dom w parafii. Niepokoi nas, że w rekolekcjach brak rodziców, którzy mają dzieci w wieku szkolnym, a byłoby wskazane aby dać przykład swoim dzieciom jak przeżywać czas łaski rekolekcyjnej. Dlatego na nauki stanowe zapraszamy w czwartek na godz. 19.oo małżeństwa powyżej 20 lat stażu małżeńskiego, a w piątek na godz. 19.oo małżeństwa młodsze tzn. do 20 lat małżeństwa (jeśli nie mogą przyjść małżonkowie to przynajmniej niech weźmie udział jeden z małżonków. Wszystkich prosimy o modlitwę w intencji rekolekcji, a zwłaszczaRóże Żywego Różańca, Straż Honorową Najświętszego Serca P. Jezusa i chorych. Rekolekcje będzie prowadził ks. dr hab. Jan Dziedzic wykładowca Uniwersytetu Papieskiego w Krakowie. Podczas Mszyśw. w sobotę będą zbierane ofiary na wynagrodzenie dla rekolekcjonisty.
 
   Fundacja Przeciwko Leukemii, która prowadzi akcje poszukiwania dawców szpiku kostnego, zwraca się do naszej parafii z prośbą by ogłosić, że wstępne badanie krwi potencjalnych dawców będzie prowadzone w Chrzanowie dn. 28 marca w godz. 8.oo – 11.oo w II LO przy ul. Kard. Wyszyńskiego 19 i w godz. 12.oo – 16.oo w I LO przy ul. Piłsudskiego 14. Przypomnienie tej wiadomości znajduje się na tablicy ogłoszeń.
 
     Bóg zapłać za wysprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. O sprzątanie w tym tygodniu prosimy Panie i Panny z ul. ul. Sosnowa i Wrzosowa. Sprzątanie, ze względu na spowiedź, należy zrobić w sobotę od godz. 12.oo.

 

 
 
 
            III niedziela Wielkiego Postu: 19.03.2017 r.
 
Dzisiaj:o godz. 16.oo zapraszamy na nabożeństwo Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
W dniu dzisiejszym wypada 19 rocznica święceń biskupich ks. kard. Stanisława Dziwisza, polecamy Go modlitwie wiernych. Liturgiczne wspomnienie św. Józefa Oblubieńca NMP, które wypada dzisiaj jest przesunięte na jutro.
 
Piątek – zapraszamy na Drogę krzyżową o godz. 17.oo połączoną z Komunią św., bezpośrednio po nabożeństwie będzie Msza św.
 
Sobota – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to „Dzień świętości życia” od poczęcia do naturalnej śmierci. Bóg powołał człowieka do świadomego i odpowiedzialnego przekazu życia ale nie dał człowiekowi władzy ani nad swoim życiem, ani nad życiem drugiego człowieka; uczynił nas jedynie stróżami życia. Wielu wiernych w Polsce podejmuje z okazji Dnia świętości życia pisemne zobowiązanie do dziewięciomiesięcznej modlitwy w intencji poczętego dziecka aby zostało z miłością przyjęte przez swoich rodziców i wychowane dla Bogu i ludzi. W naszej parafii co roku około 20 osób podejmuje się takiej „duchowej adopcji”. W tym roku również zachęcamy do podobnego zobowiązania. Deklaracje z odpowiednią modlitwą znajdują się na stoliku za ławkami i na parapecie okiennym w wejściu bocznym.
 
Niedziela – o 16.oo zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
 
    Prosimy o zwrócenie uwagi na wyłożoną do wpisu Pamiątkową Księgę Trzeźwości. Przypomina ona o wielkopostnym obowiązku walki z nałogami. Problemy alkoholowe i inne uzależnienia nie zniknęły z życia Polaków, ani się nie zmniejszyły, dlatego nie wolno nam ignorować tych spraw.
 
     W zakrystii można nabywać cukrowe baranki, które rozprowadza przez parafie Caritas w cenie 6 zł za sztukę.
 
   Każdego 22 dnia miesiąca w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie jest odprawiane Diecezjalne nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II. Kustosz tego Sanktuarium serdecznie zaprasza wszystkich naszych parafian do nawiedzenia Sanktuarium w najbliższą środę. O godz. 17.oo będzie uroczysta Masza św. po której odbędzie się Procesja Światła. Na zakończenie uroczystości oddamy cześć relikwiom św. Jana Pawła II. Dojazd własnymi środkami lokomocji.
 
     Dziękujemy Paniom i Pannom za sobotnie porządki w kościele i ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. O sprzątanie w tym tygodniu prosimy Panie i Panny z ul. Trzeciej za torami.
 
   Bóg zapłać za ofiary z ubiegłej niedzieli zebrane przez Zespół Charytatywny. 
Przy wejściu głównym znajduje się na stałe puszka z której ofiary przeznaczone są do dyspozycji Parafialnego Zespołu Charytatywnego. Do praktykowania jałmużny przyuczajmy także dzieci i młodzież. Służy temu praktyka skarbonek „jałmużny postnej” w domu. Dobrze by było aby dzieci i młodzież a wraz z nimi także rodzice odkładali przez Wielki Post datek na cele dobroczynne. Ofiary te zostaną złożone na tacę w Niedzielę Miłosierdzia Bożego i będą przekazane na cele misyjne do realizacji projektów pomocy w krajach ubogich.
 
Bóg zapłać również za dzisiejsze ofiary na tacę i na konto parafialne w III-cią niedzielę miesiąca na potrzeby parafialne.
 
 
 
 
               II niedziela Wielkiego Postu – 12.III.2017r.
 
Dzisiaj – po Mszy św. o 9.oo spotkanie formacyjno modlitewne dla Honorowej Straży NSP Jezusa.
               o godz. 16.oo zapraszamy na Nabożeństwo Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Zabierzmy dzieci i młodzież i przyjdźmy
               powtórnie na południowe nabożeństwo Pasyjne.
 
Poniedziałek – 4 rocznica wyboru papieża Franciszka. Wspomnijmy go w modlitwie.
 
Piątek – O godz. 17.oo Droga krzyżowa. Krzyż – najważniejszy znak naszej wiary, często już nie zwracamy na niego uwagi. Nabożeństwo Drogi krzyżowej pogłębia wymowę tego znaku zbawienia. Zapraszamy na piątkowe nabożeństwo połączone z Komunią św. a po Mszy św. będzie także Koronka do Miłosierdzia Bożego.
 
Sobota – wspomnienie św. Cyryla Jerozolimskiego.
 
Niedziela – po Mszy św. o godz. 9.oo będzie katecheza dla rodziców dzieci, które przygotowują się do pierwszej spowiedzi i Komunii św. Jak zawsze na tą katechezę proszeni są oboje rodzice.
O 16.oo nabożeństwo Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
Liturgiczne wspomnienie św. Józefa Oblubieńca NMP, które wypada w tym dniu, jest przesunięte na poniedziałek.
 
   Dzisiaj Kościół w Polsce organizuje przykościelną zbiórkę do puszek dla ubogich w krajach misyjnych. My na ten cel przeznaczamy ofiary ze skarbonek jałmużny wielkopostnej dzieci. Prosimy rodziców aby zorganizowani swoim dzieciom wedle własnych pomysłów wielkopostny dar dla dzieci z krajów ubogich, który złożą na tacę w Niedzielę Miłosierdzia. Natomiast w naszej parafii Zespół Charytatywny zbiera dzisiaj ofiary do puszek na świąteczną pomoc dla naszych parafian. W tym celu jest również wystawiona za ławkami puszka z napisem „Jałmużna Postna”, do dyspozycji Zespołu Charytatywnego, aby wspomóc w Parafii niektóre osoby potrzebujące pomocy materialnej. Jałmużna jest jedną z form pokuty za grzechy.
 
     Bóg zapłać za umycie kościoła i ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.
W tę sobotę o posprzątanie w kościele prosimy Panie i Panny z ul. ul. Trzecia – do torów i ul. Zacisze. Ofiary na tacę w przyszłą III niedzielę miesiąca przeznaczone są na potrzeby parafialne, jeszcze nie spłaciliśmy zadłużenia z ubiegłego roku.
 
 
           I Niedziela Wielkiego Postu – 05.III.2017 r.
 
   Dzisiaj – o godz. 16.oo Gorzkie Żale z kazaniem i Msza św. recytowana. Wieluparafian w niedziele WielkiegoPostu
przychodzi po raz drugi do kościoła na Nabożeństwo Pasyjne. Jest to chlubny zwyczaj, godny kontynuowania i wciągnięcia
w niego młode pokolenie. Za odprawienie Drogi krzyżowej lub Gorzkich Żali można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 
   Po każdej Mszy świętej dzisiejszej będzie obrzęd posypania głowy popiołem; praktykę taką wprowadza się ze względów duszpasterskich, aby tym którzy nie mogli uczestniczyć we Mszy św. w Środę Popielcową dać możliwość przeżycia tego obrzędu pokutnego w niedzielę.
 
Wtorek – wspomnienie świętych męczennicach Perpetui i Felicyty.
 
Środa – św. Jana Bożego.
 
Czwartek – św. Franciszki Rzymianki, zakonnicy.
 
Piątek – o godz. 17.oo zapraszamy na Drogę krzyżową, po Drodze krzyżowej będzie możliwość przyjęcia Komunii św. i zostanie odprawiona Msza św. recytowana, rozpoczniemy również Nowennę do św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Liturgiczne wspomnienie św. Józefa w tym roku jest przesunięte na poniedziałek – 20 marca.
 
Niedziela – Panie z Zespołu Charytatywnego będą zbierać ofiary do puszek na cele charytatywne w parafii. W środę po Mszy św. proszę o spotkanie formacyjne z Zespołem Charytatywnym. Zapraszam także osoby świadome jak ważną misją jest świadczenie chrześcijańskiego miłosierdzia, na spotkanie w środę po Mszy św.
Po Mszy św. o godz. 9.oo będzie spotkanie modlitewno-formacyjne dla Członkiń Straży Honorowej NSP Jezusa.
 
   Od wielu lat zachęca Kościół do wielkopostnej praktyki jałmużny w którą chcemy również wciągnąć dzieci i młodzież. Służą temu skarbonki jałmużny wielkopostnej w domach. Prosimy rodziców aby zorganizowani swoim dzieciom wedle własnych pomysłów takie skarbonki z których ofiary złożą na tacę w Niedzielę Miłosierdzia dla rówieśników z krajów ubogich.
 
   Przez Wielki Post wyłożona jest w kościele Pamiątkowa Księga Trzeźwości
i walki z różnymi uzależnieniami. Wpiszmy tam swoje postanowienia, zostawmy trwały ślad swojej troski o życie wolne i godne.
 
       Informujemy parafian o planowanych w dniach od 30 marca do 02 kwietnia rekolekcjach wielkopostnych. Rekolekcje parafialne powinny objąć całą naszą wspólnotę: a więc dorosłych, dzieci szkolne i młodzież. Prosimy zarezerwować sobie ten czas na uczestniczenie w naukach rekolekcyjnych, które poprowadzi ks. dr. hab. Jan Dziedzic wykładowca Uniwersytetu Papieskiego w Krakowie.
 
      Bóg zapłać za umycie kościoła i ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.
O umycie świątyni w tym tygodniu prosimy Panie i Panny z ul. Krakowska – do granicy z Dulową i ul. Na Stawkach.
 
 
 
               8 niedziela zwykła –26 .II. 2017 r.
 
         Kalendarz liturgiczny na bieżący tydzień:
   Wtorek będzie całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu przed okresem Wielkiego Postu.
         Program tego dnia będzie następujący:
o godz. 7.oo Msza św. i wystawienie P. Jezusa do Adoracji.
o godz. 15.oo Koronka do Miłosierdzia Bożego.
o godz. 17.30 Nieszpory o Najświętszym Sakramencie.
o godz. 18.oo druga Msza św.
Adoracja wtorkowa jest nawiązaniem do czterdziestogodzinnych nabożeństw, które poprzedzały czterdziestodniowy okres Wielkiego Postu. Niech P. Jezus nie będzie sam w kościele między 7.oo a 18.oo w wtorek.
 
   ŚrodaŚroda Popielcowa: będą również dwie Msze św.: o godz. 7.oo i 18.oo, obie z obrzędem posypania głowy popiołem. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły – to znaczy ograniczenie ilości posiłków do trzech w ciągu dnia
w tym jeden do syta. Post ścisły obowiązuje osoby między 18 a 60 rokiem życia.
W Środę Popielcową obowiązuje również wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Ten rodzaj postu obowiązuje wszystkich od ukończenia 14 rok życia aż do śmierci.
 
   Piątek – I-piątek miesiąca:
o godz. 7.oo – Msza św. wcześniej okazja do spowiedzi św.
od godz. 9.oo – będzie Komunia św. rozwożona chorym
od godz.16.oo – Wystawienie P. Jezusa w Najświętszym Sakramencie do Adoracji i w tym czasie okazja do spowiedzi św.
od godz. 17.oo – zakończenie Adoracji i Droga krzyżowa.
Po Drodze krzyżowej Msza św. recytowana. Za odprawienie Drogi krzyżowej można uzyskać odpust zupełny.
Dzieciom będziemy za uczestniczenie w Drodze krzyżowej i Gorzkich Żalach rozdawać obrazki. Przypominamy również, że we wszystkie piątki całego roku obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a także przez cały Wielki Post obowiązuje powstrzymanie się od udziału w zabawach.
 
Sobota – Święto św. Kazimierza, patrona Archidiecezji Krakowskiej.
Również pierwsza sobota marca, czcimy Niepokalane Serce NM Panny. O godz. 17.30 rozpocznie się modlitwa różańcowa.
O poprowadzenie modlitwy prosimy różę Pani Elżbiety Urbańczyk.
W sobotę będą także katechezy przygotowujące do sakramentu Bierzmowania: o godz. 9.oo – kl. I, o 10.oo – kl. II, o 11.oo – kl. III.
 
Niedziela – pierwsza w miesiącu marcu, na Mszach św. będzie czytany List naszego Ordynariusza, na Sumę ks. Zbigniew zaprasza dzieci, będzie dla nich kazanie.
O godz. 16.oo nabożeństwo Gorzkie Żale z kazaniem i Msza św. recytowana.
 
   Jak co roku Caritas Polska zwraca się z prośbą do podatników aby dokonywali odpisu 1% z rozliczeń podatkowych na rzecz tej ogólnopolskiej i światowej organizacji pożytku publicznego. Caritas jest największą organizacją charytatywną Kościoła Katolickiego. Ulotki z potrzebnym do odpisu kodem KRS znajdują się na schodach na chór i na parapecie okna w wyjściu bocznym.
   Jest także możliwość odpisu z podatku na nasz Parafialny Uczniowski Klub Sportowy, który również prowadzi działalność społeczną wśród naszej młodzieży. Ulotki z KRS-em PUKSU są na stoliku z prasą katolicką.
 
       Serdecznie dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary zamiast kwiatów. O umycie świątyni w tą sobotę prosimy Panie i Panny z ul. Krakowska – do p. Najman, Nykiel-Siemek.
 
 
                 7 niedziela zwykła 19 luty 2017 rok
            
                       Kalendarz liturgiczny:
Poniedziałek – bł. Hiacynty i Franciszka Marto, dzieci z Fatimy.
 
Wtorek – św. Piotra Damiana biskupa i doktora Kościoła.
 
Środa – święto Katedry św. Piotra Apostoła.
 
Czwartek – św. Polokarpa, biskupa i męczennika
      również bł. Stefana Wincentego Frelichowskiego, prezbitera, patrona harcerzy.
 
Od przyszłej niedzieli rozpocznie się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej i trwać będzie do uroczystości Trójcy Przenajświętszej.
 
     Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
  
Bóg zapłać za sobotnie porządki w kościele i ofiary zamiast kwiatów.
W tym tygodniu sprzątanie wypada na Panie i Panny z ul. Krakowska – między szkołą a sklepem i ul. Przy Grobli i św. Józefa Robotnika .
Bóg zapłać również za złożone dzisiaj, w - III-cią niedzielę, ofiary na potrzeby parafii.
 
 
 
 
                 6 niedziela zwykła – 12 luty 2017 roku
 
                        Kalendarz liturgiczny:
Dzisiaj – Po Mszy św. o godz. 9.oo będzie spotkanie modlitewno – formacyjne dla Honorowej Straży NSP Jezusa.
 
Wtorek – św. Cyryla mnicha i Metodego, biskupa, patronów Europy.
 
Środa – bł. Michała Sopośki, prezbitera.
 
Czwartek – 16-go lutego wypada 31 rocznica erygowania naszej parafii.
 
Piątek – bł. Hiacynty i Franciszka Marto, dzieci z Fatimy.
             Trzeci piątek miesiąca, po Mszy św. będzie Koronka do Miłosierdzia Bożego i uczczenie relikwii św. Faustyny.
 
   Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. 
   
   Bóg zapłać za umycie kościoła, kwiaty i ofiary zamiast kwiatów.
O posprzątanie świątyni w tym tygodniu proszę Panie i Panny z ul. Krawcówka i Spacery.
   Ofiary na tacę w przyszłą niedzielę – trzecią w miesiącu – przeznaczamy na cele inwestycyjne w parafii.

 

 

             5 niedziela zwykła 05 luty 2017 rok
 
                    Kalendarz liturgiczny:
Dzisiaj – wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy.
              Po Mszy św. rannej będzie zmianka tajemniczek różańcowych.
 
Poniedziałek – św. Pawła Miki i Towarzyszy męczenników.
 
Wtorek – bł. Klary Szczęsnej, zakonnicy.
 
Środa – św. Hieronima Emilianiego, zakonnika.
           i bł. Józefiny Bakhity, dziewicy.
 
Piątek – św. Scholastyki, dziewicy, siostry św. Benedykta.
 
Sobota – Najświętszej Maryi Panny z Lourds (XXV Dzień Chorego).
 
Niedziela – Po Mszy św. o godz. 9.oo będzie spotkanie modlitewno – formacyjne dla Honorowej Straży NSP Jezusa.
 

    W sobotę 11 lutego w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach odbędzie się kolejna odsłona rekolekcji „Ogień dla nas i całego świata”. Kardynał Luis Tagle z Filipin będzie mówił o Darach Ducha Świętego, a szczególnie o darze umiejętności oraz o czynieniu miłosierdzia. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 16.30 rozmową z Gościem i przedstawieniem wspólnoty, o godz. 18.oo odbędzie się Msza św. a po niej konferencja i modlitwa uwielbienia. Całość potrwa do ok. 21.oo. Zaprasza bp Grzegorz Ryś wraz z Organizatorami. Na tablicy ogłoszeń przypomina o tym plakat.

     Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

 
Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiary zamiast kwiatów. W tym tygodniu prosimy aby umyły kościół panie i panny z ul. Florkiewicza – do p. Saczka-Bałuszek.

 

 
 
 
            4 niedziela zwykła – 29. 01. 2017 r.
                                                
          Kalendarz liturgiczny na bieżący tydzień:
Dzisiaj – wspomnienie św. Anieli Merici, dziewicy.
               i bł. Bolesławy, Marii Lament, dziewicy.
 
Poniedziałek – bł. Bronisława Markiewicza, prezbitera.
 
Wtorek – św. Jana Bosko, prezbitera.
 
Czwartek – 2 lutego – Święto Ofiarowania Pańskiego.  
   W polskiej tradycji święto Ofiarowania Pańskiego ma charakter maryjny, nazywane jest świętem Matki Bożej Gromnicznej. W kościele poświęca się świece. Zapaloną gromnicę daje się do rąk konającym. 2 lutego przypada też już po raz dwudziesty pierwszy Dzień Życia Konsekrowanego. W czwartek będą dwie Msze św. o godz. 7.oo i o 18.oo. Sładka w tym dniu będzie przeznaczona na zakony kontemplacyjne.
 
Piątek – św. Błażeja, biskupa i męczennika, patrona od chorób gardła, z tej okazji po Mszy św. będzie poświęcenie jabłek.
   I-piątek lutego:
         o godz. 7.oo - Msza św. i okazja do spowiedzi św.
       od godz. 9.oo - będzie rozwożona Komunia św. chorym
       od godz. 16.oo - Wystawienie P. Jezusa w Najświętszym Sakramencie
                                         do adoracji i w tym czasie okazja do spowiedzi św.
        o godz. 17.oo Adoracja prowadzona przez Straż Honorową
                                        Najświętszego Serca P. Jezusa
         o godz. 18.oo zakończenie Adoracji Aktem wynagradzającym Najświętszemu Sercu P. Jezusa i druga Msza św. z Komunią św. Przypominamy młodzieży i dzieciom o praktykowaniu pierwszych piątków miesiąca.
 
Sobota – I-sobota miesiąca, czcimy Niepokalane Serce NMP. Zapraszamy na modlitwę różańcową pół godz. przed Mszą św.
O poprowadzenie modlitwy proszona jest róża Pani Władysławy Bartosik.
 
W przyszłą niedzielę: wspomnienie – św. Agaty, dziewicy i męczennicy.
Pierwsza niedziela miesiąca, po Mszach św. będą Adoracje P. Jezusa w Najświętszym Sakramencie, a po rannej Mszy św. także zmianka tajemniczek różańcowych.
   Rozpoczął się okres ferii zimowych dla dzieci i młodzieży, nie zapomnijmy o praktykach religijnych. Pamiętajmy zwłaszcza o obowiązku uszanowania Dnia Pańskiego przez uczestniczenie w niedzielnej Eucharystii.
 
   Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Szukajmy w niej umocnienia i pogłębienia swojej wiary.
 
      Bóg zapłać za umycie kościoła i ofiary zamiast kwiatów. W tym tygodniu sprzątanie wypada na grupę Pań i Panien
z ul. Florkiewicza – do p. Wentrys i ul. Góra Bartoska.
 
 
 
         3 niedziela zwykła 22. I. 2017 r.
                               
      Z kalendarza liturgicznego:                                                                                                                                                                      
Dzisiaj – rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność  Chrześcijan,
                    a liturgii wspomnienie św. Wincentego Pallottiego, prezbitera.
 
Poniedziałek – bł. Wincentego Lewoniuka i Towarzyszy, męczenników z Pratulina.
 
Wtorek – św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła.
 
Środa – Święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła.
 
Czwartek – świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa.
 
Piątek – bł. Jerzego Matulewicza, biskupa.  
 
Sobota – św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła.
 
Niedziela – wspomnienie św. Anieli Merici, dziewicy.
               i bł. Bolesławy, Marii Lament, dziewicy.
 
          Rozpoczęty dzisiaj Tydzień Modlitwy o Jedność Chrześcijan uświadamia również nam konieczność trwania w jedności wiary z Kościołem Katolickim. Spotyka się wciąż katolików, którzy posiadają poglądy daleko odbiegające od Katechizmu Kościoła Katolickiego i sądzą, że są jeszcze w jedności z Kościołem. Starajmy się znać i wyznawać wszystkie prawdy wiary zgodnie
z nauczaniem Kościoła Katolickiego.
 
Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej aby pogłębiać świadomość religijną i zainteresowanie życiem Kościoła świętego.
 
     Bóg zapłać wszystkim, którzy przyjęli nas z wizytą kolędowąi okazali nam życzliwość. Kolęda jest zarówno dla duszpasterza jak i parafian okazją do coraz lepszego poznania się, zrozumienia i zbliżenia. Myślę, że ten cel osiągnęła również tegoroczna wizyta duszpasterska. W intencji rodzin odwiedzonych po kolędzie odprawimy Msze św. w dzisiejszą niedzielę o godz. 7.30 i o 9.oo.
 
Dziękujemy za umycie kościoła i ofiary zamiast kwiatów. W tym tygodniu o sprzątanie prosimy grupę Pań i Panien z ul. Florkiewicza – do p. Lelek.
 
 
 
 
 
             2 niedziela zwykła – 15. I. 2017 r.
 
Dzisiaj po Mszy św. popołudniowej będzie na plebanii spotkanie opłatkowe dl Honorowej Straży Najświętszego Serca P. Jezusa.
 
Wtorek – św. Antoniego ,opata.
 
Czwartek – św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa.
 
Piątek – św. Fabiana, papieża i Sebastiana, męczenników.
 
Sobota – św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy.
 
Niedziela – wspomnienie św. Wincentego Pallottiego, prezbitera.
W naszej Archidiecezji rozpoczyna się Tydzień Modlitwy o Jedność Chrześcijan.
 
   Bóg zapłać za wysprzątanie kościoła i ofiary zamiast kwiatów.  
O umycie kościoła w tym tygodniu prosimy Panie i Panny z ul. Bożniowa, Karniowicka i Florkiewicza do p. Chlebda.
 
   Bóg zapłać również za dzisiejsze ofiary na tacę, które w każdą trzecią niedzielę miesiąca przeznaczamy na inwestycje w parafii.
Ofiary można składać również na konto parafialne, numer konta znajduje się na stronie internetowej parafii.

 Planowana kolęda: ks. Proboszcz

17.I. wt. od 9.oo – ul. Szembeka od torów do ul. Krakowskiej,  numery nieparzyste.
18.I. śr. od 9.oo – ul. Pierwsza od torów, numery parzyste.

 

 
 
 
 
            Niedziela Chrztu Pańskiego 08. I. 2017 rok
 
   W tą niedzielę pomyślmy o swoim chrzcie: dacie, miejscu i konsekwencjach tego sakramentu. Co roku przypominamy także wymagania Kościoła dotyczące przyjęcia sakramentu chrztu:
1. Chrzest jak wszystkie inne sakramenty powinien być przyjmowany  w parafii podczas głównej Mszy św. (w naszej parafii jest to Suma w III-cią niedzielę miesiąca).
2. Rodzice prosząc o chrzest dla dziecka muszą sami wykazywać się odpowiedzialnością za wiarę, gdyż to oni będą pierwszymi katechetami swojego dziecka.
3. Rodzicami chrzestnymi mogą być katolicy spełniający następujące warunki: uczniowie bierzmowani i uczęszczający na katechizację, a małżonkowie złączeni sakramentalnym związkiem, oraz wszyscy muszą być praktykującymi katolikami: czyli regularnie uczęszczający na niedzielną Mszę św. i przystępujący do sakramentów świętych.
4. Kościół zachęca, żeby ochrzcić dziecko w pierwszym miesiącu życia dziecka – jeśli tyko pozwala na to jego zdrowie i zdrowie matki.
5. Dziecku wybieramy imię świętego patrona.
 
Od jutra rozpoczyna się w kalendarzu liturgicznym okres zwykły, jednak ze względu na dawną tradycję kościelną w Polsce, nadal będziemy śpiewać kolędy aż do 2 lutego.
 
   Piątek – św. Hilarego, biskupa i doktora Kościoła.
   Niedziela – po Mszy św. o 16.oo będzie spotkanie opłatkowe na plebanii dla Honorowej Straży Najświętszego Serca P. Jezusa.
Serdecznie dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary zamiast kwiatów.
W tym tygodniu o sprzątanie prosimy grupę z ul. Florkiewicza – do pani Jadwigi Zagórskiej. Ofiary na tacę w przyszłą niedzielę – III-cią w miesiącu – przeznaczamy na cele inwestycyjne w parafii.
 
               Plan kolędy na ten tydzień:     ks. Stanisław Olejak
10.I. wt. od 9.oo – ul. Na Piaskach – od początku numeracji.
11.I. śr. od 9.oo – ul. Szembeka od lasu do torów, numery parzyste.
12.I. czw. od 9.oo – ul. Pierwsza od torów numery nieparzyste.
13.I. piąt. od 9.oo – ul. Przy Torze – od początku numeracji.
14.I. sob. od 9.oo – ul. Szembeka od torów do ul. Krakowskiej, numery parzyste
           ks. Zbigniew Ścisłowicz
9.I. pon. od 9.oo – ul. Góra Bartoska od końca numeracji.
                             ul. Florkiewicza od p. Pytlik do p. Saczka-Bałuszek.  
10.I. wt. od 15.oo – ul. Spacery od końca numeracji, obie strony.
11.I. śr. od 15.oo – ul. Florkiewicza od p. Hudzik do p. Bury
                               ul. Śliska i
                               ul. Kuźnicza.
12.I. czw. od 14.oo – ul. Krakowska między szkołą a sklepem.
                                   ul. św. Józefa Robotnika
                                   ul. Przy Grobli.      

 

                        Niedziela w Oktawie Narodzeniu Pańskim - 01.01. 2017 r.
 
          Dzisiaj po Mszach św. odprawiamy Adorację P. Jezusa w Najświętszym Sakramencie, a po Mszy św. rannej będzie także zmianka tajemniczek różańcowych.
 
Poniedziałek – św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła.
 
Czwartek – bł. Marii Marceliny Darowskiej, zakonnicy.
 
Piątek – Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli).
 Msze św. według porządku niedzielnego. Po Sumie będzie poświęcone kadzidło. Ofiary składane na tacę przeznaczone będą na misje.
 Jest to również I-piątek stycznia, do chorych z Komunią św. udam się w środę w tym tygodniu od godz. 9.oo.
 
Sobota – św. Rajmunda, prezbitera.
 I-sza sobota miesiąca, czcimy Niepokalane Serce NMP. O godz. 17.30 rozpocznie się modlitwa różańcowa, o poprowadzenie różańca prosimy Różę pani Alicji Pawlik.
 
W przyszłą niedzielę – święto Chrztu Pańskiego. W kalendarzu kościelnym kończy się okres bożonarodzeniowy a rozpoczyna się okres zwykły.
 
Składamy serdeczne podziękowanie za umycie kościoła i ofiary zamiast kwiatów. W tym tygodniu o umycie kościoła prosimy Panie i Panny z ul. Florkiewicza – do p. Augustyn-Nieć i ul. Mostowa i Ugorek.
 
     Planowana kolęda w tym tygodniu:  ks. Stanisław Olejak
 3.I. wt. od 9.oo – ul. Krakowska od p. Burkat obie strony do p. Gędoś Lucyna.
 5.I. czw. od 9.oo – ul. Sosnowa od końca numeracji.
 7.I. sob. od 9.oo – ul. Wrzosowa
                              ul. Szembeka od lasu do torów, numery nieparzyste.
                              ul. Karniowicka
-----------------------------------------
       ks. Zbigniew Ścisłowicz
 2.I. pon. od 9.oo – ul. Florkiewicza, numery nieparzyste  od p. Zagórskiej do p. Kotyza
                               ul. Ugorek
                               ul. Mostowa.
 3.I. wt. od 15.oo – ul. Bożniowa
                               ul. Karniowicka.
 4.I. śr. od 15.oo – ul. Krawcówka – od początku numeracji.
 5.I. czw. od 14.oo – ul. Przy Skarpie
                                  ul. Florkiewicza od p. Ślusarczyk do p. Kołodziejczyk
                                  ul. Pod Górę
                                  ul. Sąsiedzka.
 7.I.sob. od 9.oo – ul. Florkiewicza, numery parzyste od p. Siwek do p. Wentrys.
 
 
 
              Niedziela , Uroczystość Narodzenia Pańskiego – 25. 12. 2016 r.
 
     Dzisiaj – podczas Sumy będzie udzielony sakrament  Chrztu św.
     Jutro – św. Szczepana, diakona, pierwszego męczennika.
Na Mszy św. o godz. 11.oo podziękujemy P. Bogu za małżeństwa, które w tym roku świętują jubileusz 50-cio lub 25-cio, lecie sakramentalnego związku.
Wtorek – św. Jana Apostoła i Ewangelisty.
Środa – święto świętych Młodzianków, męczenników.
Piątek – święto Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa.
Sobota – św. Sylwestra I, papieża;
Ostatni dzień roku kalendarzowego. Na religijne podsumowanie roku zapraszamy do świątyni na godz. 18.oo, będą nieszpory połączone z Mszą św. i Adoracją dziękczynno-przebłagalną.
Niedziela – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi oraz 50 Światowy Dzień Pokoju. W kalendarzu Kościelnym kończy się Oktawa Bożego Narodzenia, a w kalendarzu świeckim Nowy Rok. Ofiary zbierane podczas Mszy św. są przeznaczone na Centrum Jana Pawła II Nie lękajcie się.
Po Mszy św. rannej będzie także zmianka tajemniczek różańcowych.
Bóg zapłać za troskę o świątynię i ofiary zamiast kwiatów. W tym tygodniu sprzątanie wypada na grupę Pań i Panien z ul. Sąsiedzka, Pod Górę, Przy Skarpie i Florkiewicza do p. Ślusarczyk.
   Od poniedziałku rozpoczyna się tradycyjne odwiedzanie rodzin zwane kolędą. Ta wizyta duszpasterska wiąże się ze wspólną modlitwą o błogosławieństwo Boże dla domowników, jest również okazja do omówienia i pogłębienia związków rodziny z Parafią, czasami uzyskaniem informacji lub wyrażenia własnych opinii. Pokropienie wodą święconą ma to samo znaczenie co na początku Mszy św. – jest przypomnieniem Chrztu św. i godności Chrześcijańskiej. Wodę święconą można nabrać z naczynia, które jest przy chrzcielnicy, są tam również plastikowe pojemniki na wodę. Na stole przy którym się gromadzimy powinien znajdować się krzyż między dwiema świecami, Pismo Święte oraz zeszyty lub ćwiczenia z religii i indeks z ocenami u gimnazjalistów i uczniów szkół średnich, a także indeks przygotowania do bierzmowania. Wizyta jest okazją do poruszenia spraw wychowania religijnego młodego pokolenia.
Plan kolędy na bieżący tydzień:
 
    ks. Stanisław Olejak
27.XII. wt. od 9.oo – ul. Kralkowska od Dulowej, numery nieparzyste do p. Szczepanek – Bednarczyk.
28.XII. śr. od 9.oo – ul. Krakowska od Dulowej, numery parzyste do p. Godyń.
                                 ul. Na Stawkach.
29.XII. czw. od 9.oo –ul. Trzecia od lasu do torów obie strony.
30.XII. piąt. od 9.oo – ul. Trzecia od torów do ul. Krakowskiej obie strony.
                                     ul. Zacisze.
31.XII. sob. od 9.oo – Piła Młoszowska.
     ks. Zbigniew Ścisłowiecz
27.XII. wt. od 9.oo – ul. Trzebińska od krzyża
                                   ul. Ślepa
                                   ul. Zaułek
28.XII. śr. od 9.oo – ul. Kamieniec, numery nieparzyste od Trzebini
                                 ul. Do Krzyża.
29.XII. czw. od 9.oo – ul. Kamieniec, numery parzyste od Trzebini do szkoły.
30.XII. piąt. od 9.oo – ul. Krakowska, numery parzyste od Trzebini do ul. Pierwszej.
31.XII. sob. od 9.oo – ul. Krakowska, numery nieparzyste od Trzebini do szkoły.

                         IV niedziela Adwentu – 18. XII. 2016 r.
 
        Kończymy dziś rekolekcje adwentowe, przez które  przygotowaliśmy się do religijnego przeżycia świąt Bożego Narodzenia. Serdecznie dziękujemy księdzu Łukaszowi za poprowadzenie tych ćwiczeń duchowych. Życzymy z okazji Bożego narodzenia i Nowego Roku wielu łask Bożych w życiu kapłańskim, w pracy w programach telewizyjnych „Ziarno” i w życiu osobistym.
Parafianom życzymy aby jak najdłużej wytrwali w łasce uświęcającej.
 
Wtorek – od godz. 9.oo będą odwiedziny chorych ze spowiedzią i Komunią św. świąteczną. Prosimy zgłaszać chory do wizyty kapłana z sakramentami świętymi, aby i oni mogli spotkać się z Chrystusem Eucharystycznym.
 
W sobotę Wigilia Bożego Narodzenia. Msza św. roratnia o godz. 7.oo, dzieci które uczęszczały na Roraty otrzymają noworoczny kalendarz misyjny.
O godz. 10.oo Parafialna Rada Duszpasterska i Zespół Charytatywny urządzają spotkanie wigilijne, łamanie się poświęconym opłatkiem i skromny posiłek dla osób samotnych z naszej parafii. Parafia jest rodziną w rozumieniu religijnym i bardzo chcielibyśmy się spotkać razem w tym szczególnym dniu przy stole, z opłatkiem w ręku, w gronie osób, którym zabrakło męża lub żony. Proszę
o przyjęcie tego zaproszenia i przybycie. Osoby które mają trudności z poruszaniem się będą dowiezione, a organizatorom tj. Radzie Duszpasterskiej i Zespołowi Charytatywnemu, już teraz dziękujemy za przygotowanie tego spotkania.
    Wieczorem zanim zasiądziemy do wigilijnego stołu pojednajmy się w imię Chrystusa z bliźnimi i uklęknijmy do wspólnej modlitwy, której powinien przewodniczyć ojciec rodziny. Niech nie zabraknie po wieczerzy wspólnego śpiewu kolęd i pastorałek. W kościele będzie można zapalić świecę wigilijną od ognia z groty betlejemskiej. Kościół będzie otwarty od 15.oo do 17.oo. W wigilię nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, lecz ze względu na dawną tradycję zaleca się powstrzymanie od pokarmów mięsnych. O godz. 23.oo łamiemy się opłatkiem we wspólnocie służby liturgicznej ołtarza.  
 
 Niedziela - Uroczystość Bożego Narodzenia. O północy rozpocznie się Msza św. Pasterska, a w dzień Bożego Narodzenia Msze św. będą odprawiane tak jak w niedziele. Kto przyjmie Komunię św. na Pasterce, może przystąpić drugi raz do Komunii św. w ciągu dnia. Uczcijmy Boże Dziecię dwukrotnym uczestniczeniem we Mszy św. w nocy i w ciągu dnia. Składka na Pasterce przeznaczona będzie na ratowanie dzieci poczętych z tych ofiar prowadzi diecezja Domy Samotnej Matki, a w Uroczystość Bożego Narodzenia składka przeznaczona jest na utrzymanie działalności Kurii Rzymskiej tzw. „świętopietrze”.
Podczas Sumy będzie też udzielony sakrament Chrztu św.
 
Poniedziałek – św. Szczepana, diakona i męczennika, Msze św. jak w niedziele.
Ofiary przeznaczone będą na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie. Podczas Sumy podziękujemy P. Bogu za małżeństwa, które w tym roku świętują jubileusz 50-cio lub 25-cio, lecie sakramentalnego związku.
 
   Bóg zapłać za dzisiejsze specjalne ofiary na potrzeby naszej świątyni. Bóg zapłać również za umycie kościoła i ofiary na choinki. O umycie kościoła prosimy Panie i Panny z ul. Trzebińska – II cz. i ul. Kuźnicza, Śliska, Zaułek i Florkiewicza do p. Hudzik- Zając. Sprzątanie w Wigilię po Roratach tj. od godz. 8.oo lub jeśli grupa umówi się na inną porę to proszę zgłosić Panu Kościelnemu.
Na tablicy ogłoszeń i w internecie umieszczony jest cały tegoroczny plan wizyty kolędowej, która rozpocznie sie zaraz po Świętach.

 

                        III niedziela Adwentu – 11. XII. 2016 rok     
Dzisiaj – wspomnienie św. Damazego I, papieża.
   Po Mszy św. o 9.oo spotkanie modlitewno-formacyjne dla Straży Honorowej NSP Jezusa.
 Po Mszy św. popołudniowej katecheza chrzcielna.
Poniedziałek – Najświętszej Maryi Panny z Guadalupe.
Wtorek św. Łucji, dziewicy i męczennicy.
Środa – św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.
Od soboty rozpoczyna się druga część Adwentu, w której mamy lepiej przygotować się do przeżycia Świąt Bożego Narodzenia. Głównymi postaciami tych dni Adwentu są: św. Jan Chrzciciel i Maryja. W tych dniach będziemy też modlić się do Dzieciątka Jezus aby Jego przyjście spotkało się z naszym serdecznym przyjęciem.
 
   Od piątku rozpoczną się w parafii rekolekcje adwentowe. Program można zabrać z parapetu okna w wejściu bocznym lub
z schodów na chór, jest również na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej parafii.
   Piątek – 16.XII.
8.oo – Msza św. z kazaniem dla dorosłych
15.oo – nauka dla dzieci szkoły podstawowej i Komunia św.
16.30 – nauka dla gimnazjalistów i Komunia św.
18.oo – Msza św. z kazaniem dla dorosłych
19.30 – konferencja rekolekcyjna dla młodzieży uczącej się i pracującej.
   Sobota – 17.XII.
7.oo – 9.oo – czas spowiedzi św. dla dorosłych i młodzieży
           9.oo – Msza św. z kazaniem
10.oo – 11.oo – spowiedź św. dla gimnazjalistów
             11.oo – Msza św. z kazaniem dla gimnazjum
14.oo – 15.oo – spowiedź św. dla dzieci
             15.oo – Msza św. z kazaniem dla dzieci
16.oo – 18.oo – spowiedź św. dla dorosłych i młodzieży
             18.oo – Msza św. z kazaniem
   Niedziela 18.XII.
7.30 – Msza św. z kazaniem
9.oo – Msza św. z kazaniem
11.oo – Msza św. z kazaniem i Konferencja rekolekcyjna dla młodzieży.
16.oo – Msza św. z kazaniem
Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian do skorzystania z rekolekcji, które będzie prowadził ks. Łukasz Piórkowski kierownik programów telewizyjnych „Ziarno”. Ofiary na Mszach św. sobotnich będą wynagrodzeniem dla rekolekcjonisty.
Przypominamy o codziennie odprawianych Mszach świętych roratnich o 18.oo.
W zakrystii są do nabycia świece wigilijne Caritasu. Każda świeca to „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”. Wraz ze świecą należałoby także z parafialnego kościoła wziąć poświęcone opłatki.
   Małżeństwa, które w tym roku obchodzą jubileusz 50-cio lub 25-ciolecia, proszone są o zgłoszeniem swojego udziału we wspólnej uroczystości, którą będziemy obchodzić w drugi dzień Świąt - 26 grudnia na Mszy św. o godz. 11.oo.
   Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i ofiary zamiast kwiatów. W tym tygodniu sprzątanie wypada na grupę z ul.Trzebińska – od krzyża do P. Feliksik-Ziębla i Zając i ul. Ślepa. Sprzątanie będzie można zrobić w sobotę od godz. 12.oo. Bóg zapłać także za ofiary złożone do puszek w ubiegłą niedzielę. 
Ofiary na tacę w przyszłą niedzielę – trzecią w miesiącu – są przeznaczone na potrzeby parafialne.

   

                             II niedziela Adwentu – 04.XII.2016 r.
 
Dzisiaj po Mszach św. Adoracja P. Jezusa w Najświętszym Sakramencie i po rannej Mszy św.  zmianka tajemniczek różańcowych. Po Mszy św. popołudniowej spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
Wtorek – św. Mikołaja, biskupa.
Środa – św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła.
Czwartek – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.
Na Mszę św. Roratnią we czwartek proszone są dzieci z kl. III wraz z rodzicami, będzie przyjęcie medalików.
Piątek – św. Jana Diego.
W sobotę będą katechezy dla przygotowujących się do bierzmowania.
O godz. 9.oo – kl. I, o 10.oo – kl. II i o 11.oo – kl. III gimnazjalna.
Niedziela – wspomnienie św. Damazego I, papieża.Po Mszy św. o 9.oo będzie spotkanie formacyjno modlitewne dla członków Straży Honorowej NSP Jezusa. Po Mszy św. popołudniowej będzie katecheza chrzcielna.
    Dzisiaj Parafialny Zespół Charytatywny zbiera przed kościołem ofiary do puszek dla potrzebujących w parafii. Co roku z okazji świąt świadczymy drobną pomoc osobom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej. Również część tych ofiar przeznaczymy dla Kościoła na Wschodzie.
Przy wejściu głównym przez cały rok znajduje się skarbonka w której składamy ofiary do dyspozycji Parafialnego Zespołu Charytatywnego. W środę po Mszy św. roratnej będzie spotkanie z Zespołem Charytatywnym. Proszę o obecność na tym spotkaniu, jak również zapraszamy inne osoby zdolne do takiej posługi o włączenie się do naszego Zespołu Charytatywnego.
   Codziennie w tygodniu o godzinie 18.oo są odprawiane „Roraty”. Podczas tegorocznych rorat nawiązujemy do 300 rocznicy koronacji obrazu MB Częstochowskiej. Uczestnicy Rorat zapoznają się z historią tego obrazu i zakonem paulińskim, który jest kustoszem sanktuarium jasnogórskiego.
     Od piątku do niedzieli w następnym tygodniu będą rekolekcje adwentowe. Prosimy o zarezerwowanie sobie tego czasu na spotkanie z Bogiem.
     Przypominamy o jubileuszach małżeńskich, które będziemy świętować 26 grudnia podczas Sumy o godz. 11.oo. Prosimy
o zgłoszenie się par, które w tym roku przeżywały 50-cio lub 25-cio lecie małżeństwa.
   W pierwszą niedzielę Adwentu, rozpoczęła się akcja „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. W naszej parafii mamy do rozprowadzenia 250 świec wigilijnych. Przy tej okazji należałoby w parafialnym kościele nabyć poświęcone opłatki.  
   W dniu Pańskim sięgnijmy w domu do prasy katolickiej; jest ona do nabycia przy wejściu głównym.    
Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i za ofiary na dekorację świąteczną. W tym tygodniu sprzątają Panie i Panny ul. Kamieniec – numery parzyste i ul. Do Krzyża.

 
 
 
                           I niedziela Adwentu - 27. XI. 2016 rok
 
     Rozpoczyna się dzisiaj nowy rok kościelny, który jest podzielony na okresy i święta, przypomina historię zbawienia człowieka. Chrześcijanin ma możliwość co roku wnikać w Boże tajemnice, dojrzewać w wierze i przybliżać swoje własne zbawienie.
     Dzisiaj po Mszy św. rannej będzie poświęcenie opłatków na stół wigilijny.
Wraz z opłatkami można nabyć w parafii świecę „Caritas”. Ofiary ze świec Diecezjalna „Caritas” przeznacza na „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”, ofiary z opłatków będą przeznaczone na potrzeby parafialne.
 
   Środa – Święto św. Andrzeja Apostoła.
 
   Piątek – bł. Rafała Chylińskiego, prezbitera.
I-piątek miesiąca:
       o godz. 7.oo Msza św. pół godziny przed Mszą św. okazja do spowiedzi św.
   od godz. 9.oo będzie rozwożona Komunia św. chorym.
   od godz. 16.oo wystawienie P. Jezusa w Najświętszym Sakramencie do
                           prywatnej adoracji i w tym czasie okazja do spowiedzi św.
   od godz. 17.oo Adoracja P. Jezusa przez Straż Honorową NSP Jezusa
     o godz. 18.oo Msza św. roratnia.
 
Sobota – pierwsza sobota grudnia, czcimy Niepokalane Serce Maryi; pół godziny przed Mszą św. zapraszamy na modlitwę różańcową. O jej poprowadzenie proszona jest róża pani Alicji Pawlik.
Również – św. Franciszka Ksawerego, prezbitera.
Nasza parafia wspomina w sobotę 16 rocznicę konsekracji świątyni. Co roku dziękujemy Bogu za to miejsce, które wybrał na spotkania z nami i okazujemy wdzięczność również tym, którzy przyczynili się do powstania naszego domu Bożego. Uczestniczmy liczniej w sobotniej Mszy św. w święto naszego kościoła.
 
Niedziela – św. Jana Damasceńskiego, prezbitera i doktora Kościoła,
   również św. Barbary, dziewicy i męczennicy, patronki m. in. górników.
W ich intencji będzie odprawiona Msza św. o godz. 11.oo.
Pierwsza niedziela miesiąca, po Mszach św. Adoracja P. Jezusa w Najświętszym Sakramencie, po rannej Mszy św. zmianka tajemniczek różańcowych a na Sumę proszone są dzieci, będzie dla nich kazanie a po Mszy św. popołudniowej zapraszam na spotkanie Parafialną Radę Duszpasterską.
 
 
W przyszłą niedzielę będziemy również zbierać ofiary do puszek na cele charytatywne w parafii. Panie z Zespołu Charytatywnego prosimy o zorganizowanie zbiórki; część z tych ofiar przeznaczymy dla Kościoła na Wschodzie gdyż w całej Polsce będzie przy kościołach zbiórka dla Polaków za wschodnią granicą.
 
         Codziennie w tygodniu przez okres Adwentu Msze św. będą odprawiane o godz.18.oo. Zapraszamy wszystkich parafian do licznego uczestniczenia w Mszach św. adwentowych, które nazywamy „Roratami”, gdyż mówią o oczekiwaniu i czujności chrześcijańskiej. Gdy w Mszach św. uczestniczą dorośli wtedy nie ma problemy z frekwencją dzieci i młodzieży. Dzieci ze szkoły podstawowej będą otrzymywały obrazki. Podczas tegorocznych rorat będziemy nawiązywać do 300 rocznicy koronacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Uczestnicy rorat będą mieli okazję poznać historię cudownego obrazu i jasnogórskiego klasztoru.
 
   Jak co roku z okazji święta Świętej Rodziny będziemy chcieli uroczyście wspomnieć o małżeństwach, którym w tym roku mija 50 lub 25 lat od ślubu. Uroczystość będzie miała miejsce w drugi dzień świąt - 26 grudnia, na Mszy św. o 11.oo. Serdecznie prosimy te małżeństwa o zgłoszenie się od wspólnego świętowania.
 
Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i ofiary zamiast kwiatów. W tym tygodniu sprzątaną Panie i Panny z ul. Kamieniec – z numerów nieparzystych.
 
   Zachęcamy do zainteresowania się prasą katolicką. Niedziela to dobry czas by przeczytać interesujący artykuł z tygodnika katolickiego i w ten sposób wzbogacić swoją wiedzę religijną.